Autoskola: otro reizi pie stūres — braukšana, ātrumu pārslēgšana, stāšanās


Šodien bija otrā braukšanas nodarbība. Satikos ar instruktoru Vecrīgā. Viņš stingrā balsī pateica, ka nebūs nekādas atkāpšanās un man jāsēž pie stūres. Tā ar notika: viņš pie pedāļiem un ātrumiem, es pie stūres, un braucām no Vecrīgas pa Salu tiltu uz Mālu ielas galu Ziepniekkalnā.

Tur sākās dīdīšana trīs kvartālu gaŗumā: iedarbināt mašīnu, uz priekšu, pārslēgt ātrumus, ielas galā nomest ātrumu, apgriezties pretējā virzienā, uz priekšu, apstāties pie noteikta staba, atsākt braukšanu ar apgriešanos pretējā virzienā un atkal visu no jauna. Lai labāk iemācītu bremzēšanu — ka jābremzē pēc negātīvā paātrinājuma sajūtas — viens uzdevums bija ieskrieties, atlaist gāzi, aizvērt acis, nospiest sajūgu un bremzēt pēc sajūtas. Tas gan tā tik pāris reižu, jo traucēja citi, kas mācījās braukt. Grūtākais joprojām ir darbības, to secība, dažāda ķermeņa daļu kustināšana vienlaikus. Īpaši sajūga spaidīšana. Bet iet labāk nekā vakar. Labi nē, bet labāk.

Beigās, atkal ņemoties tik ar stūri, visvisādiem līkumiņiem (patīkami tā braukāt pa Pārdaugavu) pāri Akmens tiltam atpakaļ uz Vecrīgu. Un, kad mājās, tad mājasdarbi — iemācīties satiksmes noteikumos transportlīdzekļu pazīšanas zīmes, brīdinājuma ierīces, apzīmējumus, arī brīdinājuma un priekšrocības ceļa zīmes. Tematiskie uzdevumi paliek rītdienai.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: