Daces Melbārdes un Eināra Cilinska duelis par 1.vietu Rīgā


Gatavojot iepriekšējo ierakstu, pievērsu uzmanību, cik maza balsu starpība starp Nācionālās apvienības kandidātiem, kas ieņēmuši 1. un 2.vietu Rīgas vēlēšanu apgabalā — Daci Melbārdi un Eināru Cilinsku. Tikai 1200 jeb 2,4% partijas balsu, Rīgas pilsētā 1157 jeb 2,6%. Tas mudināja domāt, ka 1.vietas kartēšana varētu būt interesantāka nekā, piemēram, Nācionālai apvienībai Vidzemē, kur Raivis Dzintars tik tālu priekšā pārējiem, ka vien dažā iecirknī piekāpies kādam vietējam (Annā Kārlim Krēsliņam, Bērzainē Jānim Dainim, Jērcēnos Ilvijai Jakovinai, Valkas pagastā Aivaram Sjademem) un mazu skaitļu gadījuma rakstura svārstību dēļ Sedā Inārai Mūrniecei. Tiesa, Rīga gana kompakta un NA balsotāju kopums gana viendabīgs, ka varbūt nekā interesanta nav. Bet labi, nav jēgas strīdēties par to, ko var pārbaudīt. Domāts, darīts:

2014 S Rīga DM&EC

Grūti kaut ko saskatīt. Ja ļoti cenšas, var pieņemt, ka Melbārdei labāki panākumi abu krastu centrālos rajonos. Un vēl var minēt trīs reizes — kur dzīvo Einārs Cilinskis?


Drošs paliek drošs, skaidrojoša piezīme.

‘Duelis’ virsrakstā ir hiperbola. Rīgā nav bijis iekšpartejiskas cīņas starp Melbārdi un Cilinski. NA kandidātiem, salīdzinot ar citām latviešu partijām, ir maz svītrojumu, un arī Rīgā nav bijis masveida kampaņu svītrot citus kandidātus.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: