Plusu karalis un mīnusu karaliene — 2014.g. Saeimas kandidātu plusi un svītrojumi


Plašsaziņas līdzekļi diezgan plaši jau ziņojuši, cik kuŗam kandidātam tūkstošu plusu un svītrojumu. Tomēr tas ir maķenīt nekorekti, jo tie tūkstoši vislielākā mērā atkarīgi no saraksta balsu skaita apgabalā, nevis paša kandidāta nopelniem. Piemēram, Latgalē pēdējam “Saskaņas” kandidātam gandrīz divreiz vairāk plusu nekā pirmajam Nācionālā apvienībā. Bet tas nenozīmē, ka Viktors Jasiņavičs būtu slavenāks par Inesi Laizāni. Vai arī — Laimdotai Straujumai ir turpat piecreiz vairāk svītrojumu nekā tam pašam Jasiņavičam. Bet kuŗš no viņiem savai partijai guvis vairāk balsu? Tāpēc korektāk rēķināt kandidāta plusus un svītrojumus pret saraksta balsu skaitu attiecīgā apgabalā — tad arī parādās dažādu vēlētāju grupu mīluļi un nemīluļi.

Lūk, pieci rādītāji pret saraksta balsu skaitu: ne tikai plusi un svītrojumi, bet arī to starpība un summa. Un desmits izcilāko kandidātu katrā jomā:

2014 S kandidātu plusi un svītrojumi

 

Kas redzams? Tie, kas plusos pāri pusei, ir izteikti sava vēlētāju pulka (vai pulciņa) līdeŗi. Reģionu apvienībai tādi pat divi, toties dažai citai partijai nav vispār. Svītrojumos redzamas “Vienotības” mīnusu karalienes un Artura Kaimiņa vēlētāju attieksme pret pārējo Reģionu apvienību. Šādi var itin labi salīdzināt dažāda kalibra partiju kandidātu slavu. Tāpat var salīdzināt ar šīgada Eiroparlamenta un iepriekšējām Saeimas vēlēšanām.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: