2014.g. Saeimas vēlēšanu pamatkarte


Tas, ka šoreiz Saeimas vēlēšanās visai tuvu balsu skaitu saņēma uzreiz četras partijas, mudināja domāt, ka vēlēšanu pamatkartei jābūt raibākai nekā Eiroparlamenta vēlēšanās. Tā arī ir:

2014 S

Tāpat kā 2011.g. Saeimas vēlēšanās kartē iezīmējas trīs galvenie vēlētāju grupējumi: krievi, lauku latvieši un pilsētas latvieši (tādā izpratnē, ka Latvijā ir viena pilsēta un lauki; Ķekava ir šīs pilsētas daļa, bet Liepāja — lauki). Krievu partija ir “Saskaņa”, lauku partija — ZZS, pilsētas partija — “Vienotība”. Nācionālās apvienības piederību pēc kartes vien nevar noteikt, bet līdz šim tā bijusi pilsētas partija. Vai arī šoreiz, varēs apskatīties, kad būs sarēķināti sarakstu procenti novadu un pagastu griezumā un varēs lūkot partiju puduŗus.

“Saskaņas” areāls rāda pārkrievošanas ģeografiju — visvairāk Latgales dienvidaustrumos, tad ap Rīgu un atsevišķos punktos citviet, kur katrs sarkanais traips rāda kādu Latvijas pārkrievošanas epizodi. Pieminams, ka daudzviet “Saskaņa” ir 1.vietā tikai latviešu partiju skaldīšanās pēc. Salīdzinot ar 2011.g., sarkanums raucies mazumā, un aina drīzāk salīdzināma ar 2010.g.

“Vienotības” izvietojums atbilst Lielrīgas partijas statusam ar vairāku vietēju līdeŗu dalību. ZZS, būdama lauku partija, aizņem visvairāk kartes platības, taču jāapzinās, ka tā retāk apdzīvota nekā “Saskaņas” un “Vienotības” apvidi. Kursā, kur ZZS guvusi 36% balsu, vispār tikai trīs pagastos 1.vietā ir kas cits.

Nācionālā apvienība virs ūdens tikusi atsevišķās vietās, kur tai stiprāka vietējā ietekme. Salīdzinot ar 2011.g., tādu vietu kļuvis vairāk, un Kocēnu un Rundāles novadā 1.vieta jau gūta blakuspagastos. Pieminams, ka daudzviet, kur NA apsteigusi ZZS, tā zaudējusi “Vienotībai”, savukārt citās vietās, kur NA apsteigusi “Vienotību”, tā zaudējusi ZZS.

“No sirds Latvijai” pamanījusies uzvarēt Gunāra Kūtŗa dzimtajā Liepnā un Anitas Petrovas Lazdulejā, toties Reģionu apvienība par spīti sludinātai vietējībai — nekur.

Advertisements

4 Atbildes to “2014.g. Saeimas vēlēšanu pamatkarte”

 1. rigaenglish Says:

  Vai es varu izmantot šo karti par manu blogu?

 2. Who won the Latvian general election? | The Real Riga Says:

  […] his blog, Ritvars had a good post showing the most voted for party across […]

 3. DWI Says:

  ZZS krietni izpletušies, okupējuši Kurzemi pilnībā. Arī Vienotībā kopumā Vidzemē atbalsts rucis. Vienīgi zināmu iemeslu dēļ Latgalē V ir uzlabojusi pozīcijas, pat Zilupē
  Liepnas pagasts izcēlies arī 2010. gadā, kad balsojis par Par labu Latvijai


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: