Putins turpina nepārsteigt


Jaunākie notikumi Ukrainā nepārsteidz. Viss, kas notiek, notiek tāpēc, ka brīva un neatkarīga Ukraina ir nāvīga krievu imperiālismam un Putina režīmam. Krievija var būt normāla, nācionāla valsts bez Ukrainas (kā Latvija bez Lietuvas), taču iedomātā slavu imperija — nekad. Otrkārt, fakts, ka tauta var gāzt prokrievisku blēžu režīmu un pati noteikt savu likteni, var iekārdināt citas Kremļa paverdzinātas tautas un pašus krievus.

Tāpēc kopš Maidana uzvaras Putinam ir divas iespējas: vai nu samierināties ar notikušo, vai pierādīt ukraiņiem un visiem citiem, ka tauta nevar gāzt prokrievisku blēžu režīmu un pati noteikt savu likteni. Pirmā variantā Putins varbūt vēl mierīgi valdītu gadu gadiem līdz dabiskam sava mūža galam. Bet viņš izvēlējās iebrukt Krimā. Pēc Krimas sagrābšanas Putinam atkal bija tā pati izvēle, jo, zaudējusi Krimu, Ukraina tik un tā palika brīva un neatkarīga. Varēja izbazūnēt Krimu par dižum dižu uzvaru un likties uz lauriem. Bet viņš izvēlējās iebrukt Donbasā. Kad kļuva skaidrs, ka ukraiņi krievu terroristus sakauj, Putinam atkal bija tā pati izvēle. Un viņš atkal izvēlējies iebrukt.

Jāsaprot, ka Putina mērķis nav Kremļa pārvaldīta Donbabve un Luganda. Šobrīd Putina mērķis ir Kijiva un marionešu režīms tajā. Un lai tie ukraiņi, kas iedomājušies, ka varēs dzīvot brīvi un neatkarīgi, aizpeld pa Dņepru vēderu uz augšu vai laiza brūces Varšavas trimdā vai Ļvivas rezervātā. Un lai visi redz, ka būs, kā Putins grib.

Putins un krievu imperiālisms, protams, zaudēs cīņu, tik jautājums, cik daudz ļauna pagūs nodarīt. Bet par to — citā ierakstā.

Advertisements

Viena atbilde to “Putins turpina nepārsteigt”

  1. Andris Says:

    Jaunākie notikumi Ukrainā nepārsteidz…. Pagaidām precīzāk ir rakstīt: “Jaunākie stāsti par notikumiem Ukrainā nepārsteidz”. Ir liela iespēja, ka šodien putas noskries tāpat kā iepriekšējās. MH17 aizmirsies, bet Odesa un Harkova laikam nemaz nav Ukrainā.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: