Kāpēc Putins un krievu imperiālisms zaudēs


Lai cik grūti ukraiņiem klātos, lai kā Kremļa lupatu imperija trako, ukraiņi nenovēršami izcīnīs brīvu un ukrainisku valsti un notiks, kā Ukrainas himnā teikts: “Gaisīs mūsu naidnieciņi tā kā rasa saulē.” Lupatu imperija sagrūs. Turklāt vairāku cēloņu dēļ.

Pirmais cēlonis — polītika. Autoritārisma iekārta ir neefektīvāka par dēmokratiju. Ja taisnība priekšniekam, lēmumi nonāk pretrunā ar patiesām vajadzībām.

Otrs — saimniecība. Komandsaimniecība un valsts jaukšanās uzņēmējdarbībā sakausē valsts varu un oikonomiku koruptīvā vienībā, nokauj uzņēmību un sadala resursus neefektīvāk par brīvu tirgu. Ja panākumi saimniekošanā atkarīgi no sakariem valdošās aprindās, nevis no tā, vai tu spēj citiem cilvēkiem piedāvāt ko lētu, labu un derīgu, valsts tiek noplicināta un slīgst atpalicībā. Pasaules naftas un gāzes revolūcijas dēļ Kremlim zudīs energoresursu eksporta ieņēmumi un kaimiņvalstu šantāžas iespējas. Abu cēloņu dēļ Putina režīms arvien vairāk turas uz saviem dienestniekiem un padibenēm. Tik — cik ilgi vairs?

Trešais — dēmografija: krievi zaudē foiderāciju. Nekrievu tautas atgūst savas zemes. Krievu dzimstība Krievijā zemāka nekā latviešu dzimstība Latvijā. Mūža ilgums Krievijā 3,6 gadi zemāks nekā Latvijā. Turpinoties kā līdz šim, gadsimta vidū tādas Krievijas Foiderācijas kā pašlaik vairs nebūs.

Ceturtais cēlonis — katrs krievu okupants, kas paliek mēslot ukraiņu zemi vai atgriežas mājās saldētavā, ir rūgtas, visrūgtākās zāles viņa ģimenei un draugiem pret putinomu galvas smadzenēs.

Laiks darbojas ukraiņu (un latviešu, un citu apdraudēto un paverdzināto tautu) labā. Putina spēki sīkst katru gadu.

Advertisements

4 Atbildes to “Kāpēc Putins un krievu imperiālisms zaudēs”

 1. Anete Kalniņa Says:

  Jūsu raksts deva spēku šajā sarežģītajā laikā. Paldies!
  Lai ukraiņu sapnis par brīvību piepildās jau pavisam drīz!

 2. Jānis Says:

  Zaudēs ilgtermiņā, bet īstermiņā krievi vēl uzspēs sataisīt cūcības, kuras pārējiem būs jāsatīra. Milzīga problēma ir Putina vicināšanās ar kodolrungu – viņš arvien mazāk izskatās pēc tāda kas kontrolē situāciju un pats sevi. Ja jau tiek pieminēts, ka pret Ukrainu var tikt lietoti kodolieroči, tad ko var gaidīt pārējie? Putinam rit dzīves beigu posms un tajā laikā cilvēki neko jaunu neiemācās un nepielāgojas – tas ir tāds pats sovaku produkts kā penši, kuriem viņš atņēma pensijas fondu.

  • Austras koks (@Austras_koks) Says:

   Piekrītu Jānim. Īstermiņā, pirms vēl sabrūk krievija, putins var vēl visādus mēslus paspēt savārīt, ka kā Jānis saka, būs pārējiem jāsatīra. Tas var radīt arī nelabvēlīgas sekas Latvijai – papildus krievu ieplūšanu Latvijā bēgļu formā. Cerams, tas tā nebūs.

   • gitļers Says:

    Bēgļus taču var arī neielaist, vai ne tā?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: