Pēteŗa Zeiles “Konstantīns Raudive”


zeile_raudive[1]Esmu izlasījis Pēteŗa Zeiles grāmatu “Konstantīns Raudive” un nu varu dalīties iespaidos. Grāmatu savulaik nopirka mamma — par savu novadnieku. No Asūnes līdz Raipolei, protams, pāris pagastu starpā, tak tā pati Latgale vien ir. Pats Raudivi vispirms iepazinu 80.gados, lasot “Pārpersonīgo un personīgo”. Varēja matīt, ka autors ir dziļš un erudīts, izteikti antikomūnistisks domātājs. Netrūka arī laika nodevu (“P. un p.” iznāca 1942.gadā) par Eiropas cīņu pret boļševismu. Vēlāk uzzināju, ka Raudive bijis arī Zentas Mauriņas vīrs un garu izsaucējs.

Zeiles grāmatas būtība ir Raudives dzīves un garadarbu apraksts. Ja gribat ko noskaidrot par Raudivi — lasiet Zeili. Nekāda pārdzīvojuma, vairāk zināšanu. Pats uzzināju, ka Raudive bijis spānists, un citu viņa darbu saturu (jo vēl izlasījis esmu tikai “Dzīves kultūrai”). Zeiles izlasīšana pamudināja pārlasīt “Pārpersonīgo un personīgo”. Guvu jaunus iespaidus: dabaszinātniecisks kretīnisms neļāva piekrist, kā Raudive, spoži uguņodams, beŗ bez pierādīšanas kategoriskus apgalvojumus. Ja kāds grib Zeiles grāmatu savā īpašumā — piedāvājiet cenu.

Iedvesmai — cita atsauksme pēc Zeiles izlasīšanas.

Advertisements

Viena atbilde to “Pēteŗa Zeiles “Konstantīns Raudive””

  1. Anonīms Says:

    Please, can you translate your comment to english? I’m at Madrid. I know K. Raudive specially because his friendship with the spanish parapsychologist G. de Argumosa (1921-2007), and so the spanish interesting people. It’s good to meet your book!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: