Ceļojums uz Berģu—Upesciema—Langstiņu veloceliņu un atpakaļ


Vakar bija tik jauks laiks, ka nenocietos pēc darba maķenīt pabraukāties. Konkrēti, no Vecrīgas uz Teiku caur Langstiņiem, 40km. Te var apskatīties, kāds bija tālākais posms. Tāda maršruta izvēlējos, lai izmēģinātu Gaŗkalnes novada Berģu—Upesciema—Langstiņu veloceliņa, kuŗa vēl nebiju braucis.

Latvijas vasara ir tik īsa, ka jābauda, kamēr ir. Un viena no baudām ir braukt tādā siltā dienā pa, piemēram, Brīvības ielu ar 25…30km/h un just, kā asfalts dveš versmīti. No Gaisa tilta sākas veloceliņš, kur, protams, drošāk nekā pa ielu, tak ātrums un siltums mazliet mazāks. Veloceliņš godīgi aizved līdz Berģu pagriezienam. Vienīgais, kur mazāk pieredzējis braucējs var apjukt, ir tas, kā celiņš izlokās cauri Juglas krustojumam. Aiz Berģu krustojuma gribot negribot jālaiž pa Vidzemes šoseju līdz Berģu “Depo” — posms ir īss un patīkams, jo ceļš ved lejup no Berģukalna. Tikmēr jābūt izdomājušam, no kuŗa gala sākt Gaŗkalnes novada veloceliņa izbraukšanu. Tūristiski un pēc satiksmes izkārtojuma pareizāk sākt no tālākā, Langstiņu gala, taču es sāku no Berģiem, jo jautu, ka ar šo celiņu nepietiks un gribēšu vēl pabraukāties.

Biju iepriekš internetā palasījis, un celiņš atbilda priekšstatam — visai neērts; varbūt sliktākais, pa ko esmu braucis. Neērtumu veido vairākas daļas. Pirmkārt, visi 8km celiņa bruģēti. Pieļauju, ka vēl vairāk spļaudās skrituļotāji. Otrkārt, no “Depo” līdz Berģiem, kur tas iet pa stigu, celiņš ir asiem līkumiem un stāviem kūkumiem. Kur tālāk iet gar ielu, tas seko ielas tecējumam un ir mierīgāks. Treškārt, maršruts tik bezjēdzīgs, ka to gandrīz neizmanto. Visos 8km sastapu veselu vienu ritenbraucēju, un tas pats brauca pa ielu, lai nebūtu jākratās pa bruģi. Ceturtkārt, nav savienots ar citiem celiņiem. Man tas diez cik netraucēja, bet jārēķinās, ka būs ar riteni jālaiž pa Vidzemes šoseju. Piektkārt, kronis visam ir stabs, kas vienkārši stāv celiņa vidū. Tāds ~30cm augsts un Ø ~10cm stabs, kas stāv un gaida kārtējo upuri. Gaŗkalnes dome bija solījusi stabu novākt līdz celiņa atklāšanai. Sestkārt, jaukumu izmaksas projekta gaitā ievērojami augušas un beigās sasniegušas 605tk Ls jeb 77tk Ls/km.

Vai ir arī kas labs? Jā, ir viens un, manuprāt, liels labums: braucot var vērot Berģu, Upesciema un Langstiņu apbūvi un priecāties, ka arvien vairāk latviešu tiek pie nākotnes apdzīvotības modeļa — savas mājas piepilsētā. Skaista arī Berģu skola Upesciemā. Ceļā gan kā mācība gadās noplukušas nepabeigtas rindu mājas, pie kuŗām izkārtne vēsta, ka “Berģu terases” financē Krājbanka… Otrs, sīks labumiņš ir norāde, kas ļauj starp Langstiņiem un Vidzemes šoseju ievērot 1.pasaules kaŗa tanku grāvi, ko krievi 1917.g. rakuši pret vāciešiem.

Kad biju izbraucis visa veloceliņa, jautu, ka tiešām labprāt izmestu vēl kāda līkuma. Tāpēc pa veco Baltezera ceļu pāri dzelzceļam līdz Baltezeram, bet no tā izbraucu Priedkalni, kas ir slavenākais 20.gs. nogales biezo ciems. Tiesa, pārāk aizrauties ar pilīšu vērošanu neiesaku, jo ceļā visai bieži visai nepatīkami slieksnīši. Tieši pie Rīgas robežas ir ēstuve (šasliknīca) “PiePe” (kas nozīmē “pie Pekša”; Peksis ir saimnieks, kandidējis ZZS sarakstā). Izlaidu, jo laidu pēc arbūza. Izbraucot Kanāla ielu visā gaŗumā, nonāk pie Juglas dzelzceļa tiltiem, pa kuŗiem var tikt pāri Juglai uz Juglu. Ar to nepietika, tāpēc vēl izlaidu līkuma apkārt Bābelītim pa Pakalniešu ielu. Tad gan pietika.

Advertisements

Viena atbilde to “Ceļojums uz Berģu—Upesciema—Langstiņu veloceliņu un atpakaļ”

  1. baltais runcis Latvijas blogāres apskats #10 (04.08.-10.08). | baltais runcis Says:

    […] paceļoja ar velo pa Berģu—Upesciema—Langstiņu veloceliņu- iespaidi viņa rakstā. Savukārt gudribassākums mazliet reliģiskāks ceļojums. Vai precīzāk- […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: