Krievu partiju puduris: Sociālistiskā partija


Sociālistiskajai partijai, startējot atsevišķi, Eiroparlamenta vēlēšanas šogad kļuva ne pārāk patīkams 2004.g. Eiroparlamenta vēlēšanu atkārtojums: toreiz 1,7% balsu, tagad 1,5%. Toreiz labākie panākumi Ludzas rajonā, tagad Ludzas novadā:

2014 EP LSP

Gatavojot karti, varēja just vairākas Sociālistiskās partijas īpatnības:

  • kā jau minēju, LSP ir Ludzas partija. Visos bijušā Ludzas rajona novados tā tikusi pāri 5%, Ludzas novadā pat 16,7% balsu, Rundēnos un Pureņos pat >25% un 1.vieta. Tas vecā komūnista Fridija Bokiša nopelns, kuŗš ar visādu latviešu ļurļaku vēlību joprojām ir Ludzas novada izpilddirektora vietnieks. Vecā komūnista — jo vienīgais no visiem Eiroparlamenta kandidātiem, neskaitot Rubiku, norādījis, ka darbojies pretlatviskās organizācijās pēc 1991.g. 13.janvāŗa (bijis komūnistu Ludzas rajona partijas komitejā);
  • par LSP kaut niecīgā daudzumā, tomēr balso latviskos laukos. Bezstiķa pagastu daudz mazāk nekā Ždanokai, kuŗa guva 6,4% balsu, un gandrīz tikpat, cik “Saskaņai” ar 13,1% balsu. Tas tādēļ, ka LSP no visām puduŗa partijām vismazāk krieviska (korrelācija pašvaldību griezumā ar vēlētāju krievu valodas īpatsvaru +0,393) un gadās pa kādam kreisam latvietiem, kas nobalso par Rubiku;
  • biju pārsteigts, ka LSP tikusi pāri 5% vairākās latviskās vietās — Braslavā, Krapē, Skrīveŗos un Saukā. Bieži tādās reizēs izskaidrojumu var atklāt, apskatot kandidātu plusus attiecīgos vēlēšanu iecirkņos. Arī šoreiz — visas minētās vietas ir kandidāta Udo Pērša kontā un, kā saprotu, saistītas ar viņa dzīves un darba gājumu.

Apkopojot vienā teikumā: Rubiks ir visai iecienīts tēls krievu imperiālistu un komūnistu vēlētāju acīs, taču ne tik ļoti, lai atsevišķā sarakstā par viņu balsotu. Tēls — jo uzvārda zīmola slavu bauda arī dēli.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: