Krievu partiju puduris: Krievu savienība


“Saskaņas centra” dibināšana pēc 2005.g. pašvaldību vēlēšanām bija PCTVL norieta sākums. 2006.g. Saeimas vēlēšanās PCTVL vēl dabūja 6,1% un tika iekšā, bet 2009.g. Rīgas domes vēlēšanās pārkrievotajā Rīgā dabūja vien 2,7% balsu. Tiesa, PCTVL vadone Tatjana Ždanoka personīgi bija daudz populārāka un tika Eiroparlamentā ar 9,8% balsu. Lejupslīde turpinājās, 2010.g. PCTVL izkrita no Saeimas, pērn pat vairs nestartēja Rīgas domes vēlēšanās un šogad nomainīja zīmolu, pārdēvējoties par Krievu savienību.

Kā vērtēt 6,4% šogad Eiroparlamentā? Par lejupslīdes turpināšanos. Ždanoka ir pēdējais, kas partijai palicis. Šoreiz ar to pietika, lai tik tikko tiktu Eiroparlamentā. Nākamreiz var būt kā Rubikam.

Krievu savienības vēlēšanu karte ir tāda:

2014 EP LKS

Ļoti līdzīgi “Saskaņai”, tik ar aptuveni divreiz mazāku balsu skaitu:

2014-ep-saskac586a[1]

Pirmā vietā Krievu savienība nav bijusi nekur. No visām territoriālām vienībām (pilsētām un pagastiem) augstākais balsu īpatsvars ir Demenē, kur tā ar 20,6% balsu par mata tiesu tikusi pāri 1/5. Latviskos apvidos mijas pagasti, kur LKS dabūjusi niecīgu balsu skaitu, ar pagastiem, kur tā nav dabūjusi nevienas balss. Virs 5% Krievu savienība iznirst abos galvenos pārkrievošanas areālos — Lielrīgā un dienvidrietumos.

Advertisements

2 Atbildes to “Krievu partiju puduris: Krievu savienība”

  1. Varis Gaisma Says:

    Ceru, ka līdzīgs minimateriāls sekos arī par Mirski. Tas tomēr interesantāk. Ja LKS un Mirskis rudenī ietu kopīgiem spēkiem, varētu kopīgi nozagt 4,5% Saskaņai (kā tas notika ar PCTVL 2010.g.) un tik un tā palikt ārpus parlamenta.

  2. Vārds Says:

    “Lielrīgā un dienvidrietumos” Tika domāts “dienvidaustrumos”?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: