Eiroparlamenta kandidātu plusi un svītrojumi


Plašsaziņas līdzekļi diezgan plaši jau ziņojuši, cik kuŗam kandidātam tūkstošu plusu un svītrojumu. Tomēr tas ir maķenīt nekorekti, jo tie tūkstoši vairāk atkarīgi no saraksta balsu skaita, nevis paša kandidāta nopelniem. Piemēram, Kārlim Šadurskim, kas palicis septītais “Vienotības” sarakstā visai tālu no ievēlēšanas, ir 26tk plusu, bet Eiroparlamentā ievēlētai Ivetai Grigulei 15tk. Vai arī — “Vienotības” līderim Valdim Dombrovskim ir vairāk nekā 6tk svītrojumu, gandrīz divreiz vairāk nekā Eldaram Mamedovam, kas palicis pēdējais “Saskaņas” sarakstā. Bet kuŗš no viņiem labāk ieredzēts? Tāpēc korektāk ir rēķināt kandidāta plusus un svītrojumus pret saraksta balsu skaitu — tad arī parādās dažādu vēlētāju grupu mīluļi un nemīluļi.

Lūk, pieci rādītāji pret saraksta balsu skaitu: ne tikai plusi un svītrojumi, bet arī to starpība un summa. Un desmits izcilāko kandidātu katrā jomā:

Kandidātu plusi un svītrojumi 2014 EP

Redzams, ka no lielākiem sarakstiem kārtīgas lokomotīves nav bijis vien zaļzemniekiem, toties tāda bijusi Atdzimšanas partijai. Liekot vērā saraksta balsu skaitu, Dombrovska plusi nav bijis kas īpašs. Partijas sargājušās sarakstos likt krāsaini vai pat bēdīgi slavenus kandidātus. Lielākā svītrošana bijusi pilsoņu kaŗiņš Reģionu apvienībā, ko veido daudz vietēju ķeizariņu. Vai katrs no tiem celts saulītē par otro aiz Bondarlokomotīves, centīgi svītrojot no saraksta pārējos.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: