140 vārdu: 23.maijs — vēlēšanu priekšvakars


Pēdējais “Dienas krustiņš” priekš vēlēšanām. Diena pagāja lielā mērā tāpat kā iepriekšējās — atbildot uz vēlēšanu komisiju un vēlētāju jautājumiem un palīdzot pareizi piemērot vēlēšanu likumu un instrukcijas. Tikai vēl saspringtāk. Tiku “Panorāmā” par diezgan nopietnu lietu — ko darīt, ja vēlētājs grib balsot, bet vēlētāju sarakstā viņa paraksta ailē jau ir paraksts. Diemžēl ir arī īsts piemērs īstā vēlēšanu iecirknī.

Atšķirība no iepriekšējām dienām bija tikšanās ar ārzemju vēlēšanu komisiju novērotājiem, kuŗā viņiem tika izskaidrota Latvijas vēlēšanu sistēma un balsošanas kārtība. Esmu lepns, ka vēlēšanu pieredzes apmaiņā Latvija izteikti ir devēja. (Kaut paši, ārzemēs novērodami, allaž lūkojam pēc lietām, ko būtu vērts pārņemt.) Cēlonis ir, ka vēlēšanas ir Latvijas lepnums: vēlēšanu sistēma dod lielu ietekmi vēlētājiem, balsošanas kārtība ērta pilsoņiem, kā arī darbojas Cimdara faktors — vēlēšanu vadība ir augstā līmenī, un varam būt pateicīgi, ka mums ir tik profesionāls vēlēšanu vadītājs.

Advertisements

Viena atbilde to “140 vārdu: 23.maijs — vēlēšanu priekšvakars”

  1. Oto Says:

    >ko darīt, ja vēlētājs grib balsot, bet vēlētāju sarakstā viņa paraksta ailē jau ir paraksts

    Vēlētājam ir tiesības nobalsot, jo Satversmē dotās tiesības ir augstākas par CVK noteikumiem. Vispār kāda tad nozīme šai sarakstu sistēmai, ja beigās tāpat ar ID karti nobalsot nevar. Tad lai spiež pasē zīmogu. Pie tam kur problēma nodrošināt elektronisku uzskaiti.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: