Māŗupītes veloceliņš sapostīts


Māŗupītes veloceliņš

Māŗupītes veloceliņš. Sapostītais posms zils.

Gadījās maķenīt brīva laika, tāpēc nolēmu ceļā no Vecrīgas uz Teiku izbraukt Māŗupītes veloceliņa — šogad pirmoreiz. Ir savs prieks ripināties upītes ielejā pa zemes taku. Konstatēju, ka Uzvaras parkā veloceliņš vēl nav izbūvēts. Bet pagalam nepatīkams pārsteigums gaidīja tālāk: posmu no Kantoŗa ielas līdz pārejai uz otru upes pusi pie skulptūru dārza kaut kādi velonīdēji nobēruši ar mīkstu grants kārtu. Velonīdēji — jo grantī tā stieg riteņi, ka braukšana top ievērojami apgrūtināta (gan vispār, gan pret pērnvasaras braukšanu pa zemes taku). Pāris vietās, lai tiktu uz priekšu pa veloceliņu, pat jākāpj no riteņa nost un jāstumj pie rokas! Tas, ka visa uzmanība jāvelta ceļam zem riteņiem un nevar baudīt apkārtnes, tad jau salīdzinājumā ir sīkums.

Kā izskatās, nelietība veikta pērnruden. Un vēl izskatās, ka vainīgi nav kādi pašdarbnieki. Stipras aizdomas, ka tā bijusi Rīgas dome “rūpēs” par riteņbraucējiem un nodarījums aprakstīts te:

Zaļais veloceliņš ir izbūvēts par Rīgas vides fonda līdzekļiem un šis posms izmaksāja 126 574 latus. Projekta ietvaros tika uzstādīts jauns tiltiņš pār Mārupīti, jauns, videi draudzīgs grants ceļa segums un veikta teritorijas labiekārtošana.

Videi varbūt draudzīgs (kaut gan — videi draudzīgs vispār nav iespējams būt, jo vide nav dzīva būtne), bet ne riteņbraucējiem. Nodokļu maksātāju naudu vieni malači izšķieduši un citi saņēmuši, bet veloceliņš sapostīts. Būs šogad jāizvēlas citi ceļi.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: