“Linezera” baseinā


Gadījās ar ģimeni apmeklēt “Linezera” slimnīcu. Pirmoreiz. Tāpēc ne tikai bērniem, bet arī man bija interesanti iepazīt territoriju. Papildus interesi raisīja apskatīt, kā izpaužas, ka “Linezers” krievu laikā bijis komūnistu vartuŗu slimnīca. Izpaužas kā gaumīgāka un cilvēcīgāka arķitektūra, salīdzinot, piemēram, ar Gaiļezera medicīnas kombinātu. Territorijas mežā gan uz saules pusi izliktie soliņi visai sapuvuši. Bērniem bija interesanti ar kokiem skrāpēt nost sūnas no aizaugušiem betona plākšņu celiņiem, lai redzētu, kurp tie ved. Bet man bija vēl viena doma prātā. Proti, vedināju bērnus meklēt baseina, kas attēlots senākās kartēs:

Linezera slimnīca 1983

Atradām. Piegružots palielas lēzenas betona bedres grausts. Saulainākā vietā klaidoņu sauļotava ar pāris atvilktiem autosēdekļiem. Bērni nekavējoties devās baseina iepazīt un spēlēties. Tad ar lielu izbrīnu ieraudzīju, ka cauri mežam uz baseinu laužas kāds riteņbraucējs. Ne tikai laužas, bet arī, nonācis pie baseina, metas ar visu riteni tajā iekšā.

Linzerea slimnīcas baseins

Linezera slimnīcas baseins. Riteņbraucējs augšējā kreisā stūrī, bērni augšējā labā, klaidoņu sauļotava labā pusē pa vidu.

Tūlīt gan sapratu, kas par lietu, jo riteņbraucējs devās pie ķieģeļu stabiņa (attēlā uz baseina vidu no sauļotavas) un netālu sakrāva otru. Pārlika starp abiem kārti un sāka trenēties augstlēkšanā. Jāteic, visai izveicīgi.

Bet nu, kāpēc šo rakstu. To kārti bija nolūkojis arī mans piecgadnieks. Viņš uzmanīgi izvērtēja riteņbraucēja maršrutu, sagaidīja brīdi, kad tas bija vistālāk, piejoza pie ķieģeļu stabiņiem, paķēra kārti un metās ar to ārā no baseina. Izkatījās tik smieklīgi, ka pat nejaudāju uzsaukt, lai tak liek kārti mierā. Arī pārsteigtais riteņbraucējs lietu uztvēra ar jautrību.

Tā ka Linezera slimnīcas baseina noslēpumu esmu sev atklājis.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: