Ukrainas mācības


Kaut ko secināt uz karstām pēdām var būt pārsteidzīgi, tomēr domāju, ka Ukrainas mācības jau var apkopot.

Galvenā — Putina mācība. Putins zaudējis paša sākto kaŗu pret ukraiņu tautu. Tā sekas ir neatgriezeniska krievu imperiālisma vājināšanās ne tikai Ukrainā, bet arī citās zemēs, ko asiņainais Kremļa punduris gribētu redzēt savā varā — arī Latvijā. Ne tikai zemēs, ko gribētu redzēt savā varā, bet arī nekrievu zemēs, kas šobrīd ir viņa varā. Ne tikai nekrievu zemēs, bet arī krievi nu redz, ka Kremļa režīmu tauta var sakaut. Putina dienas ir skaitītas. Protams, atbrīvošanās nav viegla un ātra lieta, bet priekš astoņiem gadiem izteikto prognozi par Krievijas foiderācijas sabrukšanu gadsimta vidū paturu spēkā.

Kāršu namiņa mācība. Skatoties video par tautas un bandas cīņu, nevarēja nepamanīt atšķirību pat izskatā: bandas pusē vartuŗi, represīvās iestādes un algoti urlu bari; tautas pusē gaišām sejām pati tauta visā savā dažādībā. Uzvarēja tie, kas bija gatavi upurēties, aizstāvot sevi, savu ģimeni, savu tautu un savu īpašumu. Savukārt pretējai pusei bija liktenīgas pirmās vājuma pazīmes, jo neviens taču neies upurēties barveža zelta podu labā. Visi pamuka kā žurkas glābt savu ādu. Tukšs bleķis izrādījušies draudi atdalīt vairāk pārkrievotos Ukrainas apvidus no valsts — Charkivā sasauktā bandas pilnsapulce izgāzās, un tieši Doņeckā Janukovičam neļāva aizbēgt no valsts.

Izdevības mācība. Ja ir izdevība, tā jāizmanto līdz galam. Ja ir izdevība izcīnīt brīvu, neatkarīgu un tautisku valsti, tā jāizmanto — un līdz galam. Nedrīkst apstāties pusratā, kā notika Latvijā. Jo latviešu nācionālās atbrīvošanās kustība palikusi nepabeigta. Augstākā padome barikāžu piesegā to nodeva 1991.gada 14.janvārī. Attiecīgi pēc 1991.g. augusta puča netika izmantota izdevība atkratīties no okupācijas sekām un visa padomiskā, un 1993.—94.gadā “Latvijas ceļš” galīgi ieviesa mūsdienu Latvijas vartuŗu polītiku okupācijas sekas legālizēt un nostiprināt, nevis tikt no tām vaļā. Iznākumā Latvijā joprojām ir kārtīgā valstī neiedomājamas un dēmografiski, polītiski un simboliski nepārvarētas lietas. Laikus neizdarītais tik un tā būs jādara, taču vēlāk jau var būt grūtāk. Ceru, ka ukraiņi to saprot un pratīsies.

Eiropas Savienības mācība. Trīs mēnešu laikā kopš tautas kustības sākšanās pret Janukoviča režīmu ES uzskatāmi parādījusi katram, kuŗš neatceras chorvatu un bosniešu brīvības cīņu, cik lielā mērā ar ES palīdzību var rēķināties Eiropas tautas, kas cīnās par savu brīvību. Un, kad tauta jau uzvarēs, allaž uzradīsies “Rietumu” miermīļi, kas centīsies izraut sakāvi no uzvaras žokļiem. Tā tas bija 1995.gada rudenī, kad tika apstādināta chorvatu un bosniešu sāktā savu zemju atbrīvošana, tā tas bija vēl 21.februārī, kad ES emisāri lobēja Janukoviča palikšanu amatā līdz gada beigām, tā tas ir šobrīd, kad jau parādās maigi mājieni un neslēpti draudi ukraiņiem neuzdrošināties būs saimniekiem savā zemē.

Latvijas mācība. Atbrīvošanās nav vienvirziena iela lejā no kalna, it īpaši zemēs, kur nav veikta dekolonizācija un tāpēc palikusi tik ievērojama piektā Kremļa kolonna kā Latvijā. Ja Janukoviča Latvijas māsaspartijai izdosies kaut brīdi atgriezties pie varas pēc gadsimta ceturkšņa pārtraukuma, šī brīža beigas var būt tādas kā pēdējais pusotrs mēnesis Kijivā. Viss, ko redzējām Kijivā, var notikt arī te, Biškeka jau mums ir piedraudēta. Tāpēc labāk lai latvieši ir gatavi aizstāvēt sevi un savējos — pirmkārt, garīgi gatavi; otrkārt, ar spēku un māku; treškārt, ar piederumiem. Labāk būt gatavi draudiem, kas, par laimi, nenotiek, nekā negatavi draudiem, kas diemžēl piepildās. Diemžēl, kamēr Latvija nebūs latviska, latviešu valsts būs apdraudēta, lai kā negribētos to atzīt un rīkoties.

Vēstures gaitas mācība. Vēstures gaitā mijas iepriekš neprognozējami strauji lēcieni un ilgāki pakāpeniskas attīstības laiki, kuŗu laikā arī nobriest lēcieni. Kuŗš novembŗa sākumā paredzēja pašreizējo Ukrainas stāvokli? Neviens. Es 12.janvārī aprakstīju, ka Ukraina nenovēršami raisās vaļā no Kremļa un kāpēc tāda pārliecība, taču, konservātīvs būdams, nespēju iedomāties tik straujas pārmaiņas. Tiesa, ar gandarījumu varu pārlasīt pirmās un pēdējās ieraksta rindas:

Lai cik grūti ukraiņiem klātos, lai kā Kremļa lupatu imperija un tās ietekmes aģenti censtos, ukraiņi nenovēršami izcīnīs brīvu un ukrainisku valsti.

..oranžā Ukraina aug augumā, un ir tikai laika jautājums, kad pašreizējais prokremliskais režīms ne ar kādu vēlēšanu sistēmas sagrozīšanu un viltošanu vairs nespēs noturēt polītisko varu. Tāpēc tāds optimisms. Tāpēc Kremļa lupatu imperija nenovēršami zaudēs Ukrainu.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . 6 Comments »

6 Atbildes to “Ukrainas mācības”

 1. Osis Says:

  Domās saskandinu savu alus glāzi ar Tavu kvasa glāzi! Par brīvu Ukrainu!

 2. nulle Says:

  Ja Ukraina iestāsies ES, tad tev, cerams, nebūs absolūti nekādu iebildumu pret ukraiņu viesstrādniekiem Latvijā.

  • Ritvars Says:

   Vienīgā žults, uz ko esi spējīgs?

  • Osis Says:

   Pieļauju, ši bija jautājums Ritvaram, bet atļaušos atbildēt – ja tie ir ukraiņi, kas iekļaujas latviešos, tad – laipni lūdzu! Pats esmu daļējas poļu izcelsmes un neviens nekad man nav pārmetis nacionālisma trūkumu – ikviens, kas pieņem latvietību ir mīļi gaidīts šai zemē.

   • nulle Says:

    ES ir brīvā darbaspēka kustība.
    Tas nozīmē ka ukraiņi varēs bez jebkādiem ierobežojumiem iebraukt, strādāt un apmesties uz dzīvi Latvijā.
    Nekādus valodu eksāmenus vai ko tādu viņiem arī neviens nevarēs prasīt.
    Mierīgi varēs strādāt uzņēmumos kur visi pārējie runā krieviski.

    Nu gluži tāpat kā latvieši kas strādā Īrijā neviens īru valodu nemācās.

    • Austrumu gudrais Says:

     Īrijā cilvēki pēc paaudzes jau runā angļu valodā un sajaucas ar vietējiem – arī tev, nulle, ja tur izdomāsi veidot ģimeni nekādas lielās izvēles šajā jautājumā nebūs. Latvijā tas process aizņems mazliet ilgāku laiku, bet tā b;ūs arī norma Latvijā – Latvijas problēma pagaidām ir tā, ka šo uzņēmumu īpašnieki, kas ieved ukraiņus nerunā latviešu valodā un firmas iekšienē, ja darbiniekam nav saskarsme ar klientiem vai valsts iestādē ir pilnīgi vienalga kā runā.

     Es, piemēram, UK ļoti daudz esmu strādājis kopā ar poļiem – kā neesmu iemācījies poļu valodu, tā arī neesmu(kaut arī poļi un briti strādā kopā, esmu sastapis tikai vienu britu, kas prata poļu valodu – tikai tāpēc ka viņš bija precējies ar polieti un pat dzīvoja vienu laiku Polijā), bet esmu ļoti labi papildinājis savas vietējās angļu izloksnes prasmes. Krievi mazākumā ļoti viegli pakļaujas dresūrai un asimilācijai – tā tas ir Latvijā un citur – esmu Īrijā saticis Latvijas krievus, kas starp latviešiem dzīvojot ir iemācījušies latviešu valodu, ko Latvijā nespēja, jo dzīvoja starp krieviem. UK esmu sastapis krievus, kas kopā ar poļiem strādājot ir iemācījušies poļu valodu. Liela daļa krievu pilnīgi nemaz nav kretīni, bet šovinisms barā tos pataisa par lopiem – ja neeksistētu milzīgā Krievijas valsts, krievi pasaulē izšķīstu starp pārējiem – viņiem nav tās uzņēmības un sīkstuma, kas visus šos gadsimtus ir piemitis daudzām viņu pakļautajām tautām – arī latviešiem.

     ES jau ir ļoti daudz ukraiņi – un viņi tāpat kā latvieši dodas uz rietumeiropu – Latvijā tak nav darba un arī pēc robežu atvēršanas ukrainis labāk dosies kā te izsakās “berzt tualetes podus UK”, kā kratīties uz bezdarba māktu Latviju, kur melnstrādnieki normālu algu nesaņem. Kad atbraucu uz UK, krievu veikalā bija ukraiņu kasiere – diezgan glīta un gara. Tagad tajā veikalā ir cita ukraiņu kasiere ar māsu.
     Nulle, nolaidies uz zemes – tas ka strādā IT Īrijā, nenozīmē ka melnstrādniekiem ir līdzīgas domas par lietām, kādas ir tev. Labāk būtu savu laiku lietderīgi izlietojis – kā WhatsApp autors, kas izceļojis no Ukrainas…

     Spriežot pēc preses atsauksmēm par to, ka kādā veikalā kāda krievu kasiere atsakās runāt latviešu valodā, varbūt nav jāsecina, ka krievi paliek nekaunīgāki – visticamāk, ka latvieši mūsdienās vairāk paliek principiāli un sāk sūdzēties par šādām lietām – agrāk bija normāli runāt ar šiem pārdevējiem krieviski un neviens nesūdzējās. Ja man pie letes kāds šitā pateiktu ka ar mani latviešu valodā nerunātu, man pārsteigumā izkristu un sašķīstu vīna pudele un izkaisītos pārējie pirkumi no uztraukuma un vēl droši vien apgāztos kāda sastatne… ja veikals ir tik stulbs, ka nespēj atrast starp milzīgo bezdarbnieku kaudzes normālu darbinieku, lai cieš materiāli. Ko šajā gadījumā lielveikala apsargs var iesākt? Izsauktu policiju un uzrakstītu paskaidrojumā, ka biju sanervozējies – tieši šī iemesla dēļ tagad apmeklēju terapeitu…

     Ukrainas jampadracis gan vēl nav beidzies un vēl būs papildus mācības ko izsecināt, bet nāk prātā, ka Putins ir tomēr ar atriebīgu raksturu – Ukraina tak piegādāja Gruzijai kaŗa tehniku 2008. gadā un Krimas atdalīšanās ir no tās pašas sērijas, ko Krievija piesolīja Gruzijai un Moldovai, atšķeļot separātiskas teritorijas un kas draud Igaunijai un Latvijai sakarā ar krievu majoritāti dažos nostūros. Šeit ir tikai divi risinājumi – visus krievus no Latvijas laukā, vai arī Krievijas iznīcināšana.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: