ES propagandas lapa: Lielbritanijā upes iztek no okeana


ES Komisijas Latvijas pārstāvniecības vadītājas Inna Šteinbukas sasolītie zelta kalni pēc desmit gadiem nav vienīgais, ar ko pēdējās dienās iepriecinājusi ES propaganda. “Latvijas Avīzes” ielikumā “Tepat, Eiropā” 14.februārī iespiests raksts par plūdiem Lielbritanijā. Un rakstā paslēpts spridzeklis:

Atšķirībā no Latvijas daudzas Lielbritānijas upes neietek jūrā. Tās iztek no okeāna jeb veidojušās kā gravas. Līdz ar to ūdens līmenis strauji kāpj un krītas atkarībā no paisuma un bēguma, taču tam klāt nāk lietus ūdeņi. Katrs jauns paisums atnes arvien vairāk ūdens, un atkāpšanās nozīmē tā pazušanu tikai uz bēguma laiku.

Tātad:

 1. Lielbritanijā daudz upju iztek no okeana;
 2. tādas upes sauc par gravām.

Tāpēc, lasot tālāk par dabas nelaimi, ar lielāku interesi lūkoju, vai (un kā) tiks pieminēti nelaimes cēloņi. Sagaidīju divus mājienus ar slotaskātu:

Šī katastrofa nākusi neilgi pēc tam, kad valdība krietni samazināja budžetu Valsts vides aģentūrai un pavēlēja atlaist virkni darbinieku. ..

Valstī, kas savulaik bija industriālās revolūcijas šūpulis, klimata pārmaiņu sekas ir redzamas ik pagalmā, ūdens līmenim ceļoties arvien straujāk. Tagad nāksies nodrošināties pret plūdiem. Ekstremālus laika apstākļus šejieniešiem paredz arvien biežāk.

Tātad:

 1. neiedrošinieties vērsties pret birokratiem;
 2. notiek katastrofālas klimata pārmaiņas, kuŗu dēļ applūduši pagalmi visā valstī;
 3. nākotnē būs vēl trakāk.

Lai arī visai postoši, plūdi skāruši >5000 māju no 28 miljoniem — aptuveni 1/5000 jeb 0,02%. Tas par “ik pagalmā”.

Klimats, protams, visu laiku mainījies un mainīsies — lai ko mēs darītu vai nedarītu. Tomēr nav nekādu pierādījumu, ka pašreizējie plūdi būtu ar to saistīti. Jūŗas līmenis ceļas kopš ledus laikmeta beigām — un drīzāk arvien lēnāk. Nokrišņu daudzums Lielbritanijā neaug, pat ar visu nepārtraukto līšanu šīgada janvāris ir tikai 16. slapjākais kopš 1766.gada.

Tomēr jāatzīst, ka pašreizējie Lielbritanijas plūdi ir cilvēka izraisīta dabas nelaime. Gan ne tā, kā aprakstīts ES propagandas lapā. Jo tieši ES ir plūdu cēlonis. Konkrēti, apsēstība ar “vides aizsardzību”. Pirmkārt, kā norādīts 2007/60/EK Plūdu direktīvas preambulas 14.punktā:

Lai piešķirtu upēm vairāk ietilpības, plānos cik vien iespējams būtu jāiekļauj palieņu saglabāšana un/vai atjaunošana, kā arī pasākumi, lai novērstu un mazinātu nelabvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību, vidi, kultūras mantojumu un saimniecisko darbību.

Attiecīgi britu Vides aģentūra (kuŗas paplucināšana apraudāta rakstā), lai saglabātu un atjaunotu palienes, vairs netīra un nebagarē upes. Lai salīdzinām attēlu “pirms” un “pēc”:

Aizsērējusi upe

Otrkārt, ES atkritumu saimniecības noteikumi tā sadārdzina atbrīvošanos no sanesām, ka vienkāršāk šķiet ļaut upēm aizsērēt.

Tā nu tagad ar ES svētību visādi uz zemes ligzdojoši putniņi, ezīši, ūdensžurkas un āpši peld ar vēderiņu uz augšu pa Anglijas palienēm. Par cilvēkiem nerunāsim — jo kuŗš tad nopietni domā, ka ES rūpējas par valstu pilsoņiem.

Advertisements

Viena atbilde to “ES propagandas lapa: Lielbritanijā upes iztek no okeana”

 1. Austrumu gudrais Says:

  Nu, diez vai tas ka vētras noskaloja krastus un atsedza 6000 gadus senus koku stumbrus ar ir pašu britu vaina? Nebrauksim citā grāvī, jo klimata izmaiņas notiek – pēdējos 200 gadus cilvēki intensīvi kurina akmeņogles, rada lieku enerģiju un patērē to, radot siltumu. Un izcērt mežus masveidā.

  Vētra kāda bija pirms pāris nedēļām katru gadu nenotiek – tā nav normāla parādība. Vētra bija kopā ar nokrišņiem – pilnīgi pietiek lai izraisītu plūdus. Šogad pirmo reizi UK neredzēju sniegu, jo nebija nemaz. Vispār sāk jau apnikt, bet US arī bija vētras un viesuļi, kas parasti līdz Ņujorkai neaiziet. El Ninjo šajā pašā sakarā vismaz pirms 20 gadiem tika pētīts un nevajag murgot, ka cilvēki neiespaido klimatu. Mana prognoze ka pēc nākamajiem 10 gadiem, ka ledus no pola pazudīs vispār – tas ka uzsala plāna kārtiņa atbilst fizikas likumiem, ko var novērot pavasarī – pavasarī siltuma ietekmē no ledus kūstošais ūdens arī var radīt ledus kārtu, bet tas automātiski nenozīmē, ka paliek aukstāks – tas vienkārši liecina par to cik debīli ir palikuši cilvēki, ka nespēj saskatīt sakarības pat savas dzīves gadu laikā…

  Lai ilustrētu to cik cilvēkiem ir liela ietekme uz dabu, iesaku painteresēties cik daudz no tiem dūmu mākoņiem kas tiek saražoti Ķīnā, nonāk, piemēram virs Kalifornijas… viss pasaulē ir saistīts – ja dabu posta upes lejtecē, mainās ekoloģija un lietus nenonāk upes augštecē un ledāji vairs neatjaunojas un upe sākt sīkt laukā un agrāk auglīgās zemes paliek par tuksnesi. Šādas milzīgas vētras un plūdi ir tā kopsumma, kas rodas kopā sasummējot visas mazās ekoloģiskās katastrofas.

  Par upēm, varbūt arī spridzinošs apgalvojums, bet Latvijā tāda paisuma un bēguma kāds ir UK nav – ja kaut kas tāds būtu Latvijā, tad Daugavā ik pa laikam Zaķu sala pazustu zem ūdens un parādītos un to vajadzētu saukt kādā citā vārdā – par izmesto krokodilu salu vai ko tamlīdzīgu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: