Chruščovam — atšķirībā no Šteinbukas — pietika mēra izjūtas komūnisma solīt tikai pēc 20 gadiem


Biju pārsteigts, “Latvijas Avīzē” izlasām, ko par algām sasolījusi ES Komisijas Latvijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka:

Ja tendence saglabāsies un ja Latvijas valdība spēs lietderīgi izmantot finansiālās iespējas, ko dod Eiropa, un ieviest reformas, ko Eiropa iesaka, tad, protams, pēc desmit gadiem mēs sasniegsim ES līmeni, iespējams, pat agrāk.

Drošības labad pārbaudīju “900 sekunžu” ierakstu (no 1h13’23”) — jā, citēts pareizi. Drošības labad pārbaudīju caurmēra algu Latvijā un ES: 2012.g. gada alga ES bija € 19 712, Latvijā — € 5624. Starpība — 3,5 reizes. Lai sadeldētu to 10 gados, algai desmit gadi jāaug par 13,4% gadā (desmitās pakāpes sakne no 3,5). Turklāt pieņemot, ka ES caurmērs nemainās.

Protams, Šteinbuka piesedzas ar nosacījuma palīgteikumiem. Bet ko nozīmē: “Ja tendence saglabāsies?” Jaunākā tendence ir, ka minētie €5624 ir 5,8% pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Ar tādu tendenci arī 20 gados €20tk nesasniegt.

Nesaku, ka 13,4% gadā nav iespējams sasniegt. 2006.—2008.g. Latvija tos sasniedza. Un mēs labi zinām, cik ilgi tāda tempa varēja uzturēt un ar ko tas beidzās.

Vēl pačukstēšu, ka matēmatika ir tāda, ka puse algas saņēmēju vienmēr saņems mazāk par mediāno caurmēru, vienalga, vai mediānais caurmērs ir Ls200, vai Ls2000 mēnesī.

Visbeidzot tonis: ja kalps darīs visa kungam pa prātam, tad pēc desmit gadiem varbūt dzīvos labāk.

Bet — kā var nesolīt! Jā, Chruščovam — atšķirībā no Šteinbukas — pietika mēra izjūtas komūnisma solīt tikai pēc 20 gadiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: