Ministriju darbinieku skaits — salīdzinot ar 1994.g. un nozares attīstību


Iedomājos salīdzināt ministriju darbinieku skaitu ar pirmās mūsdienīgās (Birkava) valdības laiku. Salīdzināms rādītājs, ko var puslīdz ātri atrast, ir ministrijas centrālā aparāta štata vietas, avoti — 1994.g. valsts budžets un 2012.g. ministriju pārskati. Ministrijas darbinieku skaitam it kā būtu jāmainās līdzi attiecīgās nozares stāvoklim un darba ražībai, tāpēc salīdzināšanai izraudzīti vēl atsevišķi nozaŗu rādītāji. Diemžēl ne visām ministrijām esmu iedomājies un atradis piemērotu rādītāju, tāpēc salīdzinājumu, protams, var vēl papildināt un precīzēt.

Ministriju štats

Visai daiļrunīgi: iedzīvotāju skaits samazinājies, strādājošo skaits tāpat, darba ražība augusi, izgudrotas un ieviestas dažādas lietas, kas atvieglo un aizvieto cilvēka darbu — bet ministrijās (vienīgais izņēmums — Satiksmes) strādā par 2/3 vairāk nekā priekš pārdesmit gadiem.

Advertisements

2 Atbildes to “Ministriju darbinieku skaits — salīdzinot ar 1994.g. un nozares attīstību”

  1. Andris Says:

    Un kā ar aģentūrām, kuras 1994. gadā nebija kā sugas?

  2. Anonīms Says:

    Par Iekslietu ministriju varu pacuksteet, ka noziegumu skaits nav lielaaks ka 1994. gadaa. Tolaik kriminaalprocesus uzsaaka tikai par patiessaam notikusu noziegumu, turpretii tagad par katru sstrunta informaaciju par to, ka vareetu buut noziegums. Ceelonis – mainiijies likums (kopss 2005. gada 1. oktobra tika ieviests Kriminaalprocesa likums)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: