Laiks darbojas latviešu labā


Cilvēki apvaicājās, vai es esot pētījis arī iedzīvotāju sastāvu pēc tautības skaitliski un procentuāli dažādās vecuma grupās un kāda ir situācija tur. Esmu. Bet varu vēl un maķenīt citādi. Proti, ņemam 2011.g. tautskaites mājas valodas datus dažādā vecumā un uztaisām latviešu un krievu valodas dzimumvecumpiramidu. (19.gs., kad sāka tādas lietas zīmēt, vecumsastāvs tiešām izskatījās pēc piramidas. Tagad visbiežāk pēc apgāztas urnas.)

Latviešu un krievu valodas dzimumvecumsastāvs 2011

Redzams, ka latviski runājošo vecumsastāvs ir jūtami labvēlīgāks. Cēlonis ir augstāka latviešu dzimstība: tā paaudze, kas pati ir aptuveni 60%, radījusi jaunāko paaudzi jau aptuveni 70% līmenī. Laikam ritot, 70% paaudze aizvietos 60% paaudzi un radīs nākamo, kas būs vēl augstākā līmenī — jo latviešu dzimstība ir par 1/6 augstāka nekā krievu. Var iebilst, ka viss nav tik rožaini, pārkrievošana turpinās. Taisnība, starp abām piramidām notiek pārplūšana, un vienam, kas pāriet no sarkanās uz zaļo, pretī ir trīs, kas pāriet pretējā virzienā. Taču tas nav izdeldējis latviešu valodas īpatsvara augšanu jaunāka vecuma virzienā, turklāt ir vēl arī trešais process — migrācija. Tā darbojas latviešu labā: no 1000 latviešiem 2012.g. izbrauca no Latvijas 9 un atgriezās 5, savukārt no 1000 krieviem Latviju pameta 16 un iebrauca 7. Tāpēc, apkopojot visus faktorus, secināms, ka laiks darbojas latviešu labā.

Tiesa, ar divām piebildēm — vienu labu, otru sliktu.

Sliktā. Latvijas attīrīšanos no kolonizācijas sekām var sagraut divos veidos. Pirmkārt, sadāļājot pilsonību kolonistiem, kas joprojām nav vīžojuši to iegūt, un ļaujot Kremļa partijai atgriezties pie varas. Latviešu polītiskās varas zaudēšana grautu apziņu, ka Latvija ir latviešu zeme (šī apziņa ir pamatā latviešiem labvēlīgai iedzīvotāju dēmografiskai uzvedībai), un ļautu vartuŗiem īstenot latviešiem atklāti naidīgu etnopolītiku. Otrkārt, uzturēšanas atļauju, ES imigrantu izmitināšanas vai citā veidā paveŗot robežas jauniem migrantu plūdiem.

Labā. Kremļa lupatu imperija neapturami rit pretī savam sabrukumam, kas gaidāms ap gadsimta vidu. Cēloņi ir vismaz trejādi. Pirmkārt, autoritāra valsts iekārta ir neefektīvāka par dēmokratiju. Otrkārt, plānsaimniecība un valsts jaukšanās saimniecībā ir neefektīvāka par brīvu tirgu. Turklāt Kremlis nespēj turēties pretī naftas un gāzes revolūcijas uzvaras gājienam. Treškārt, notiek nekrievu tautu atmoda un klusa dekolonizācija. Pēc dažiem gadu desmitiem krievu imperisti sapņos nevis, kā atgūt Latviju un Ukrainu, bet kā atgūt Čečeniju un Tivu. Tā ka laiks arī starptautiski darbojas latviešu labā. Līdz tam jāiztur un nevajag graut Latvijas attīrīšanos, bet palīdzēt tai.

5 Atbildes to “Laiks darbojas latviešu labā”

 1. nulle Says:

  Krievi tātad ir tie “netīrumi”?

 2. phe Says:

  Drausmīgs raksts! Prieks,ka palielinās dzimstība,bet kādā formā runā par citas tautības cilvēkiem!? Vai tiešām,lai celtu savu pašcieņu ir jānocina citi,kas ir savādāki ??? Būtu tā vietā vairāk domājuši par integrāciju. Ja es būtu citā valstī un par mani tā izteiktos presē,es nekad necienītu šo valsti un tās valodu.

 3. krusts Says:

  Jā, no šī aspekta jā. Bet situāciju tas nemaina – laiks strādā pret Latviešiem, jo gan sarkanais, gan zaļais stabiņš vienlīdz masīvi pamet šo zemi, pateicoties nekonkurētspējīgai nodokļu politikai – ja nodoklis pie mums ir ~50%, bet pie kaimiņiem ~5% un ~10%, tad jau pēc teorijas paredzama masīva plūsma.

  un

  Tautas skaitīšanas datu izmantošana neņemot vērā kļūdu ir pielīdzināma zinātniskajai fantastikai. No milzīga bara pazīstamo, nezinu nevienu pašu emigrējušo, kas nebūtu uzrādījis sevi Latvijā. Nezinu kā krievu auditorijā, bet letiņu auditorijā viņi nospēlēja baigi gudri – anglijā ļoti veiksmīgi virmoja, ka tie, kas nereģistrēsies smagi notrūksies nodokļu veidā, bet Latvijā to īpaši nepamanīja laikam, pats tajā brīdī apciemoju radus ārzemēs. Vienīgais kaut cik precīzais veids ir apskatīt IP adreses no draugiem.lv un one.lv – tās rāda, ka latviešu un krievu auditorija izceļo gandrīz vienlīdzīgi, ar 0.1% pārsvaru cittautiešu vidū – ar tādu skaitli nu tiešām vērts lēkāt no priekiem. Piekam ir vērojams milzīgs kāpums, uz pusi audzis skaits pēdējo 4 gadu laikā http://nra.lv/viedokli/martins-krusts/103905-emigrejuso-skaits-ir-dubultojies.htm

  • Anonīms Says:

   @krusts
   Laikam neesi dzīvojis ārzemēs, jo nesaproti cik viennozīmīgi zema nodokļu slodze Latvijā ir. Tā ir zema, regresīva un uz PVN balstīta. Tā neveicina darbavietas, veicina PVN krāpšanos. Bet…likmes pašas ir fenomināli zemas. Nodokļi uz dividendēm ir smieklīgi…

   • Mārtiņš Krusts (@MartinsKrusts) Says:

    Savulaik esmu dzīvojis ārzemēs, tieši tur esot sapratu, kas ir jāmaina. Tava informācija ir kļūdaina.

    Piemēram, Anglijā pateicoties PVN diversifikācijai, pārtika maksā tikai nedaudz dārgāk kā Latvijā, bet nu proporcionāli algai, ainu nekomentēšu. Savukārt darba nodokļi – no 800 ls uz rokas darbinieks saņem 442 ls Latvijā … bet, piemēram, no 800 ls – Anglijā 738 ls, Īrijā 780 ls, ASV 736 utt. Tāpēc arī emgirācija.

    Dēļ šīs atšķirības pastāv arī mīts, ka Latvijā uzņēmēji maksā zemas algas, vainīgi gan nav uzņēmēji, bet pie varas esošie grāmatveži, kas nesaprot, ka globālās ekonomikas apstākļos ir jāskatās plašāk par exel tabulām.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: