Ušakova lēmums par atšķirīgu braukšanas maksu rīdziniekiem un svešiem ir pilnīgi loģisks


Brēka sacelta liela, negrasos atkārtot visnotaļ pareizu un pamatotu kritiku, ko jau daudzi citi izteikuši, bet, kā Jauno ģeografu skolā māca, censties, lai darbs būtu ar novitāti. Proti, Ušakova lēmums par atšķirīgu braukšanas maksu rīdziniekiem un svešiem ir pilnīgi loģisks. Kāpēc?

Kas nodarbojas ar sabiedrisko satiksmi Rīgā? “Rīgas satiksme”. Kam tā pieder? Rīgas domei. Kāds ir “RS” mērķis? Ne jau peļņa kā normālam privātam uzņēmumam normālos, brīva tirgus apstākļos. Nē, “Rīgas satiksmes” — kā jau valsts vai pašvaldības struktūras — mērķis ir gādāt, lai tās saimnieki paliek pie varas un bauda varas dotos labumus. Viens no galveniem veidiem, kā to izdarīt, ir tēlot labdari, dalot citiem atņemtu naudu (nodokļi), un vērst tautu ubagos, kuŗi atkarīgi no polītiķu žēlastības. Ušakovs to arī dara, prasmīgi izmantojot “Rīgas satiksmi”, “Rīgas namu pārvaldnieku” u.c. kapitālsabiedrības par ieročiem varas saglabāšanai. Reizi četros gados pašvaldību vēlēšanās tiek noskaidrots, vai tas izdevies. Rīgas domes vēlēšanās balsstiesības ir tikai rīdziniekiem. Tāpēc nav vērts šķiest, izmantojot teicienu, pērles cūkām, kuŗām balsstiesību nav. Tāpēc Ušakova lēmums par atšķirīgu braukšanas maksu rīdziniekiem un svešiem ir pilnīgi loģisks. Jo sistēma darbojas: ar labdarību uz citu rēķina un atkarības kultūras veidošanu “Saskaņas centram” šogad izdevās kļūt par trešo lielāko Rīgas latviešu partiju (~15% latviešu balsu).

Tā ka Ušakova rīcība nepārsteidz. Drīzāk pārsteidz latviešu partiju nevēlēšanās izsist “Rīgas satiksmi” u.c. līdzīgus “Saskaņas centra” varas saglabāšanas ieročus tam no rokām. Izdarāms tas vienkārši — atzīstot, ka valstij un pašvaldībai nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību, un nostiprinot to likumos. Nē, īstenībā arī latviešu partiju bezdarbība nepārsteidz — kārdinājums tēlot labdari, dalot citiem atņemtu naudu, ir pārāk liels.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: