Tautu migrācijas intensitātes dati: izceļošana latviešus neapdraud!


Paldies Centrālajai statistikas pārvaldei par pēdējo gadu tautu migrācijas datu ielikšanu savā mājaslapā. Tie ļauj aprēķināt dažādu tautu migrācijas intensitāti un arī, vai izceļošana apdraud latviešu tautas pastāvēšanu. Lai aplēstu tautu migrācijas intensitāti, iebraucēju, izbraucēju un saldo skaitļi jādala ar attiecīgai tautai piederīgo skaitu. Šis skaits ir zināms pēc 2011.g. tautskaites datiem, tāpēc izmantojami 2011.g. migrācijas skaitļi. Iznākums ir tāds:

Tautu mēchaniskā kustība 2011

 

Redzams, ka latviešu izbraukšanas intensitāte ir viszemākā, tātad izbraukšana latviešu tautas pastāvēšanu neapdraud. Tas arī pašsaprotami: līdzīgos apstākļos drīzāk aizbrauks tas, kam Latvija un latviskums vienaldzīgs vai pretīgs. Draudus var radīt imigrācija uzturēšanās atļauju pirkšanas vai citu Latvijas polītiķu sastrādātu nelietību dēļ, tomēr vismaz 2011.g. tā nav bijis, un latviešu migrācijas saldo ir vismazākos mīnusos. Vienkāršos vārdos — 2011.g. no 1000 latviešiem izbrauca 9 un atgriezās tēvijā 4, savukārt no 1000 krieviem Latviju pameta 20 un iebrauca Latvijā 6. Iedvesmai var migrāciju salīdzināt ar dzimstību un mirstību.

Labi, tas par 2011.gadu, bet kā ar 2012.? 2012.gadā migrācija bijusi mazāk labvēlīga latviešiem nekā 2011.gadā, tomēr kopumā tāpat darbojusies latviešu labā. Iebraucēju skaits audzis no 10,2tk līdz 13,3tk, un latviešu īpatsvars tajos pazeminājies no 50,3% līdz 48,6% (neskaitot nezināmas tautības migrantus). Izbraucēju skaits sarucis no 30,3tk līdz 25,2tk, un latviešu īpatsvars tajos audzis no 40,2% līdz 45,4% (neskaitot nezināmas tautības migrantus). Saldo latviešu daļa bijusi 41,8% (tikpat, cik krievu), kas ir ievērojami zemāk par latviešu īpatsvaru Latvijā (2011.g. — 62,3%), tātad arī 2012.g. mēchaniskā kustība uzlabojusi latviešu dēmografisko stāvokli.

Advertisements

2 Atbildes to “Tautu migrācijas intensitātes dati: izceļošana latviešus neapdraud!”

  1. Anonīms Says:

    Lielajā stabiņā Nezināms, varbūt zem tā slēpjas latviešiem nelabvēlīga statistika, tā nevarētu būt?

  2. Ritvars Says:

    Nē. Tas drīzāk rāda iedzīvotāju un tautību uzskaites kvalitāti.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: