Dēli 5 un 2,5 gadu vecumā


Pēdējā mēneša laikā dēli kļuvuši 5 un 2,5 gadu veci, un tas varētu būt pietiekams iemesls uzrakstīt piemiņai, kādi šie ir.

Vecākais arvien viegli gaisā pasists. Tomēr šķiet, ka laiks darbojas viņa (un vecāku) labā un puisis pamazām kļūst nosvērtāks. Šovasar iemācījies braukt ar riteni, tāpēc 5 gados uzdāvinājām kārtīgu braucamo. Par to ļoti priecīgs un ļoti labprāt izmanto. Brauc droši, pārliecināti un prātīgi. Spēj izbraukāt Biķernieku trasi un aizbraukt līdz Mežaparkam. Ēd labi, tak arvien pakārns — vismaz pie jūŗas viņa vecumā neviena kārnāka šovasar neredzējām. Nakti guļ labi, par lielu atvieglojumu vecākiem reizēm atsācis gulēt diendusu. Izveicīgs un izturīgs. Pazīst dažus burtus, prot saskaitīt un atņemt līdz trīs un skaitīt līdz pieci. Labi lasa karti, khe, khe. Lielākie trūkumi: pacietības un iejūtības trūkums. Tas var sagādāt grūtības turpmāk dzīvē, jo diez vai pārējā pasaule būs pret puisi tik pacietīga un iejūtīga, cik vecāki. Tuvojoties 5 gadiem, sācis ļaunprātīgi izmantot valodu — atejas vārdiem, lamāties, brāļa kūdīšanai muļķībām un riebeklībām.

Jaunākais arvien labsirdīgs miera mika. Cītīgi dara visu pakaļ brālim — līdz smieklīgumam. Visu labi saprot un sāk nerosināts izteikties par pasauli. Parasti gan izrunā tik vienam vārdam pirmo zilbi, retumis liek divus vārdus (zilbes) kopā. Vienīgais trīszilbnieks: ‘kakao’. Saprot skaitļus līdz trīs. Fiziski attīstīts, skrien un kāpelē labi, tak gaŗākus gabalus labprātāk liekas ratos. Kārtīgi guļ diendusu. Šovasar iepazinis jūŗu, un tā iepatikusies. Kad tika nests prom pēc pirmās plunčāšanās, izmisīgi brēca: “Jū, jū!” un rāvās ārā no dvieļa. Patīk ilgi mierīgi rušināties ar mantām pa smiltīm. Lielāku trūkumu nemana.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: