Rīgas Berlīnes mūris


Viena no iespaidīgākām lietām, ko apskatīt Berlīnē, ir Berlīnes mūris. Mūris, protams, sen jau nojaukts, tomēr attapīgie vācieši iezīmējuši tā trasi ar īpašu bruģējumu. Vietvietām izlikti stendi par piemiņu neapturamai pilsoņu gribai izrauties no sociālisma brīvībā. Un vietvietām mūris šķērso bijušos dzelzceļus. Dzelzceļi man patīk kopš bērnības. Īpaši bijušie, ko mēdzu izstaigāt gan kartēs, gan dabā. Un Berlīnē ir tā, ka mūris pārgrieza iepriekš vienotās pilsētas dzelzceļus. Tagad pilsēta atkal saaudzēta kopā, bet senāk bija tā — tu ej gar dzelzceļu, tad redzi, ka to vairs nelieto, tad jau sliedes noņemtas un paliek vien stiga un tad — siena!

Nesen izstaigāju kādu vietu Rīgā. Jo vairāk biju izstaigājis, jo vairāk ko atgādināja. Un tad sapratu — Berlīnes mūri! Lai runā attēli (ne ‘bildes’, jo ‘bilde’ ir tas, ko cilvēks bilst).

Dzelzceļa uzbērums

Vispirms ir aizaudzis uzbērums, kuŗā palikuši koka gulšņi un pa vidu sīka taka. Atkal un atkal apbrīnoju, cik ātri dažos gados daba ņem pamesto savā varā.

Dzelzceļa uzbērums

Tālāk uzbērums aizaudzis vēl vairāk, kociņi ne tikai nogāzēs, bet arī plakumā.

Siena

Un tad — metalla siena ar pīķiem un dzeloņdrātīm!
Par laimi, sienai var tikt sānos. Un redzēt, ka aiz sienas ir bijušā dzelzceļa tilts pāri [robež]grāvim. Kam blakus dzeloņdrāšu apvīti gājēju tiltiņi — laikam robežsargiem. Savulaik (arī šai gadsimtā) esmu gājis gar grāvi. bet nu vairs netiku gudrs, kā biju spējis izlīst dzelzceļa tiltam pa apakšu.

Par laimi, sienai var tikt sānos. Un redzēt, ka aiz sienas ir bijušā dzelzceļa tilts pāri [robež]grāvim. Blakus — dzeloņdrāšu apvīti gājēju tiltiņi, laikam robežsargiem. Savulaik (pat šai gadsimtā) esmu gājis gar grāvi, bet nu vairs netiku gudrs, kā biju spējis izlīst dzelzceļa tiltam pa apakšu.

Pakāpjoties un skatoties pāri metalla sienai, redz tiltu un aiz tā aizliegto zonu. Te es sapratu — gluži kā Ģerlicas stacijas dzelzceļa tilts pāri Landvēra kanālam!

Pakāpjoties un skatoties pāri metalla sienai, redz tiltu un aiz tā aizliegto zonu. Te es sapratu — gluži kā Ģerlicas stacijas dzelzceļa tilts pāri Landvēra kanālam!

Kur tas viss? Atbilde attēlos un vismaz dažus gadus vecās kartēs.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: . Leave a Comment »

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: