Kāda kandidāta (Ingus Kļaviņa) plusu un svītrojumu karte


Cilvēki vaicājuši, vai var uztaisīt atsevišķu kandidātu plusu un svītrojumu kartes. Var. Bet ķēpīgi. Vispirms jau vajag savilkt vienkopus plusus un svītrojumus pa visiem iecirkņiem, jo tādi dati ir pieejami, tak samērā neērti un ne vienkopus. Otrkārt, jārēķinās, ka plusi un svītrojumi būs neganti nejauši lēkājoši. Plusu varētu būt vairāk, kur vienuviet dzīvo kandidāta paziņas (parasti arī viņš pats). Svītrojumu vairāk — kur kāds cits kandidāts izvērsis kampaņu par plusa likšanu sev un pārējo kandidātu svītrošanu.

Par laimi, vismaz viens kandidāts savus plusus un svītrojumus savilcis kopā — Ingus Kļaviņš, kas kandidēja Rīgas domes vēlēšanās Nācionālā apvienībā. Neesmu pārbaudījis, vai Ingus nekur nav kļūdījies, kopējot oficiālos skaitļus, bet paļaujos, ka viss pareizi.

Plusu un svītrojumu skaitu esmu izdalījis ar saraksta balsu skaitu attiecīgā iecirknī, tādējādi iegūstot, kāda daļa NA vēlētāju kandidātam likusi plusu vai viņu svītrojusi. Kartēšanai izmantots CMYK krāsu modelis, plusiem piešķiŗot ciānzilu un svītrojumiem fuksīnsārtu krāsu proporcionāli plusu un svītrojumu intensitātei (īpatsvars x 10). Tādējādi parādās divas dimensijas: zils—sārts rāda plusu un svītrojumu attiecību, savukārt tumšs—gaišs rāda, cik lielā mērā vēlētāji kandidātam kaut ko ķeksējuši (jo gaišāks, jo mazāk aiztikuši, jo tumšāks, jo cītīgāk plusojuši un svītrojuši). Iznākums ir tāds:

2013 Ingus Kļaviņš

Jāatzīst, neredzu nekādas sakarības. Varbūt Ingus pats ko saredzēs, bet es ne.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: