Apceļoju dzimto pilsētu


13062013(002)

Amālijas ielas gals. Oficiāli laikam Dārtas (E.Smiļģa) ielas 31 sētas māja

Kolēģi jau bija devušies uz Daugavpili darba darīšanās, kad es, rimis atbildēt tiesām un pilsoņiem, beidzot pievakarē devos apceļot dzimto pilsētu. Vispirms apraudzīju avotus Aleksandra Grīna bulvāŗa 15 k-2 un Augļu ielas 14 sētā. Tas tomēr kas apbrīnojams: avots vai pašā Rīgas vidū. Tur ir Daugavas ielejas nogāzes apakša, nāk ārā ūdens, taču avotiem vien īsu brīdi ļauts skatīt dienas gaismu, pirms tos laiž atpakaļ pazemē — kanālizācijā.  Turpat blakus pagalmā uz soliņa vienmēr sēž tuvējās mājas večas.

Tad cauri senākai Āgenskalnam daļai, kas no Āgenskalna piestātnes Āgenskalna līcī augusi starp Daugavas ielejas nogāzi un Nometņu ielu. Jauks rajons, ne velti jau ilgāku laiku pilsētbūvniecības piemineklis, un patīkams saglabājušās vēstures, nepārtrauktības un latviskuma dēļ. Bet dzīvot gan diez vai gribētu — par maz ērtību.

Pēc tam Āgenskalna meža gredzena dienvidu mala. Arī ļoti jauks vēlīnā cara laika un Latvijas laika rajons. Tad Zasulauka dīķi Šampēteŗa ielā 1 — nolaisti pēc suņa, bet sakopti būtu ārkārtīgi skaista vieta. Pa ceļam uz Imantu Jūŗkalnes ielā 15 krievu laika “Ellar” rūpnīca pārvērsta gaumīgā “Nordic Technology Park”.

Anniņmuižas mežs rīstās un nīkst zem Imantas smaguma. No tā pa Apūzes ielu uz Bieriņiem. Tur plānus izjauca vērienīgi ielu atjaunošanas darbi, kas lika braukt, kur var izbraukt. Tomēr tik un tā redzams, ka te dzīvo, kā ir jādzīvo. Rīga, kas paglābusies no kolonizācijas un kuŗai tagad pieder nākotne. Nākotnes apdzīvotības modelis un paraugs. Kur latvieši ir saimnieki savās mājās un gatavi tādi būt savā pilsētā un savā zemē. Kur nekaunas arī ikdienā uzvilkt Latvijas karoga. Kur dzīvē piepilda Krauklīšu Pēteŗa noslēguma vārdus Augusta Deglava “Rīgā”: “Mēs neatkāpsimies… Mēs celsim jaunu latvju R ī g u …”

Un tad jau laiks pa Kārļa Ulmaņa gatvi mājup. Kaut kādi dēmokratijas nīdēji atmodas laikā atļāvušies tik nepiedienīgi pārdēvēt galveno Pārdaugavas ielu, pa kuŗu turklāt — vīmandieniņ! — no lidostas taču jābrauc visiem augstiem ārzemju viesiem un cilvēktiesību korifejiem…

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: