Nācionālā apvienība un “Vienotība”


Zaudējums 2009.gada Rīgas domes vēlēšanās bija izšķirīgs grūdiens, lai tēvzemnieki un vislatvieši apvienotos Nācionālā apvienībā, bet Pilsoniskā savienība, “Jaunais laiks” un “Sabiedrība citai polītikai” — “Vienotībā”. Kopš tā laika abu apvienību attīstība Rīgas vēlēšanās bijusi visai atšķirīga:

2013 Vienotība un NA

Šobrīd Nācionālā apvienība un “Vienotība” ir vienīgās vērā liekamās Rīgas latviešu partijas aptuveni 4:3 ietekmes attiecībā. Telpiski atbalstītāju izvietojums ir ļoti līdzīgs — korrelācija +0.8684, tā ka abas ceļas un krīt kopā. Tomēr, kā jau ticis minēts, ir zināmas atšķirības: Nācionālā apvienība stiprāka privātmāju rajonos (Berģos, Bieriņos, Teikā, Vecāķos un Mangaļsalā), bet “Vienotība” — centrā. Tas mudinājis sagatavot balsu starpības karti — varbūt kas skaists parādās:

2013 NA un V

Šķiet, ka NA pārsvars privātmāju rajonos parādās vēl labāk, jo te redzama piepulcējamies vēl vecā Bolderāja, Imanta gar Jūŗmalas gatvi, Katlakalns, Rumbulas dārziņi, Šķiŗotava, Dārzciems, Juglas privātmājas, Jaunciems. Mazākai māsai “Vienotībai” savukārt ārpus centra ir dažas saliņas, kas daļēji saistāmas ar atsevišķu censoņu uzdarbošanos — ja neviļos, Viņķeļi Pleskodālē un Tālis Veismanis Teikā ap 45.vidusskolu.

Publicēts Uncategorized. Birkas: , , , . 1 Comment »

Viena atbilde to “Nācionālā apvienība un “Vienotība””

  1. Rīga bez “Saskaņas” un latviešu partiju sāncensība, īpaši starp LRA+LA un JKP | Mans zelts ir mana tauta Says:

    […] vērts apskatīties, kāda aina paveŗas, salīdzinot noteiktu partiju pāri. Tā esmu darījis, rādīdams Nācionālās apvienības un “Vienotības” pāri 2013. gada Rīgas domes […]


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: