Rīgas domes kandidātu plusi un svītrojumi


Plašsaziņas līdzekļi diezgan plaši jau ziņojuši, cik kuŗam kandidātam tūkstošu plusu un svītrojumu. Tomēr tas ir maķenīt nekorekti, jo tie tūkstoši vislielākā mērā atkarīgi no saraksta balsu skaita, nevis paša kandidāta nopelniem. Piemēram, pēdējam “Saskaņas centra” Rīgas kandidātam ir aptuveni tikpat plusu, cik pirmajam “Vienotības” kandidātam. Bet tas nenozīmē, ka Andrejs Požarnovs būtu tikpat labi ieredzēts, cik Olafs Pulks. Korektāk ir rēķināt kandidāta plusus un svītrojumus pret saraksta balsu skaitu attiecīgā apgabalā — tad arī parādās dažādu vēlētāju grupu mīluļi un nemīluļi.

Lūk, pieci rādītāji pret saraksta balsu skaitu: ne tikai plusi un svītrojumi, bet arī to starpība un summa. Un desmits izcilāko kandidātu katrā jomā:

Kandidātu plusi un svītrojumi 2013

Kas redzams? Tie, kas pāri pusei — Ušakovs un Broka — ir izteikti sava vēlētāju pulka līdeŗi. Savukārt “Vienotības” un Reformu partijas vilcienam kārtīgas lokomotīves nav bijis. Iepriekš rādīju, ka cītīgākie svītrotāji bijuši “Vienotības” un Reformu vēlētāji, bet te parādās atšķirība svītrošanas veidā: “Vienotības” vēlētāji nikni svītrojuši atsevišķus krāsaini slavenus kandidātus, īpaši Ēlerti, bet Reformu partijas vēlētāji — vienlaidus visus nepazīstamos. Vēl redzams, ka Zemnieku savienības latviešu vēlētājs izsvītrojis krievus, ar ko saraksts bija dāsni piebārstīts.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: