140 vārdu: Kemerona runa


Deivids Kemerons. Foto: BBCLielbritanijas premjers Deivids Kemerons vakarrīt beidzot teicis sen daudzināto lielrunu, kuŗā apsolījis: ja tiks pārvēlēts 2015.g. parlamenta vēlēšanās, sarunās ar ES pārskatīt dalības noteikumus tajā un tad rīkot nobalsošanu — dzīvot ES pēc jaunajiem noteikumiem vai stāties ārā.

Izlasīju runu. Mērķis diezgan skaidrs: vairot pārvēlēšanas izredzes un aizbāzt muti eiroskeptiskiem partijas biedriem un sabiedrībai. Proti, ja cilvēks vēlas tikt brīvībā no ES, Kemerona pasludinātie noteikumi spiež pagaidām pievērt muti, pārāk daudz neīdēt, cik ļumīga ļengana ļerpata Kemerons ir, nākamās vēlēšanās sakostiem zodiem nobalsot par konservātīviem, nevis Neatkarības partiju, par ko varbūt gribētos, un tad cerēt, ka Kemerons šoreiz solījumu izpildīs.

Jāatzīst, ka Kemerons daudz neriskē. Pirmkārt, pārvēlēšanas izredzes šobrīd mazākas par pusi. Otrkārt, ja pārvēlēs, tas jau atsvers lielāko daļu risku, ja ne visus. Treškārt, propagandas mašīnērija ES cildināšanai ir visai stipra. Ceturtkārt, līdz tam vēl jānodzīvo un tad jau redzēs.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: