“Latvijas Avīzes” aplamības


Līdz gada beigām pusmēnesis, bet es vēl neesmu pasūtinājis nākamagadam nevienas dienas avīzes. Pat “Latvijas Avīzes” ne, kuŗu esmu apzinīgi pasūtinājis līdz šim. Un pēc šodienas “LA” numura varētu padomāt, ka avīze cenšas, lai to nepasūtina.

Pirmkārt, cienīgs raksts “Lai neaizmirstu!” par nācionālo partizāņu piemiņas iemūžināšanu. Bet karte, kur saliktas piemiņas vietas! Īle Ukros (un vēl ieskaitīta Kursā), Kabile Snēpelē, Korneti Māŗkalnē, Rudzēti Upmalā, Lazdukalns un Rugāji ierakstīti Balvu novadā un kartē ielikti attiecīgi Bērzkalnē un Tilžā, bet Nautrēni rādīti Lūznavā, 40km no patiesās vietas. Un tas viss izdevumā, kas sevi dēvē par “Latvijas Avīzi”…

Otrkārt, rakstā par “Saskaņas” kongresu minēts:

Saskaņiešu pārstāve Centrālajā vēlēšanu komisijā Elizabete Krivcova vairāk pievērsās valodas jautājumiem.

Elizabete nav CVK locekle jau kopš marta. CVK pārvēlē pusgada laikā pēc jaunas Saeimas sanākšanas, arī pēc ārkārtas vēlēšanām. Tagad “Saskaņas centru” CVK pārstāv Saeimas deputāta Andreja Elksniņa palīgs Aleksandrs Maļcevs.

Treškārt, galvenā ārzemju raksta virsraksts:

Kārtējā apšaude ASV skolā.

Virsraksts rāda, ka autoram un redaktoram trūcis samēra izjūtas. Proti, AAV ir 155 reizes lielākas par Latviju (314,69 mln pret 2,03mln). Skumji, bet “kārtējā apšaude” drīzāk gaidāma lielākā valstī. Slaktiņš ar 27 upuŗiem Latvijas mērogā būtu 27/155=0,17 upuŗi. Baidos, ka Olaines slepkavnieks pastrādājis lielāku ļaundarību. Nemaz jau nerunājot par Gulbenes slepkavu, kuŗš pārprasta humānisma pēc joprojām sveiks un vesels dzīvo uz mūsu rēķina.  Savukārt, atzīstot ikviena cilvēka dzīvi par vienlīdz vērtīgu un sargājamu, jājautā, kāpēc tikpat lielu virsrakstu un rakstu “LA” neliek par slaktiņiem Ķīnā (arī ne par jaunāko) un  Nigērijā.

Otra lieta ir nevis, kas rakstīts “LA” apšaudes rakstā, bet kas nav rakstīts. Proti, neģēli neviens nespēja apturēt, jo skolā bija aizliegts ienest ieročus. Kopš 1950.g. visi slaktiņi AAV, izņemot vienu, kuŗos gājuši bojā vismaz 3 cilvēki, notikuši vietās, kur aizliegts ienest ieročus. Likumpaklausīgi pilsoņi klausījuši likumam, lai cik nelaimi nesošs tas būtu — un samaksājuši par to ar savu dzīvību.

Visbeidzot, labākam samēram atļaušos atgādināt, ka tepat mazajā Latvijā pērn katru dienu noslepkavoti 19…20 bērnu un ir cilvēki, kas to uzskata par neatņemamām cilvēktiesībām.

Advertisements

2 Atbildes to ““Latvijas Avīzes” aplamības”

  1. kas Says:

    ir AAV?

  2. ritvars Says:

    Apvienotās Amerikas Valstis.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: