140 vārdu: nācionālisms ir mīlestība


Nesen izlasīju Ivara Brīvera prezentāciju, kur cita starpā rakstīts:

Nē, Pēteris nebija nacionālists. Viņš cienīja citu tautu kultūru, neuzskatīja, ka latvieši būtu pelnījuši citādu attieksmi kā pārējo tautu pārstāvji.

Tādi vārdi liecina par nācionālisma neizpratni: nācionālisms nav pretstatā cieņai pret citu tautu kultūru. Pavisam vienkārši — nācionālisms ir savas tautas mīlestība. Tas, ka es mīlu sievu, nenozīmē, ka es necienu citas sievietes. Tas, ka es mīlu savus bērnus, nenozīmē, ka pārējie man riebjas. Tieši nācionālisms ir cieņas pamats pret citām tautām, jo izprot ikvienas tautas vērtību. Tāpat kā nācionālists vēl savai tautai dzīvot savā, brīvā un neatkarīgā valstī, arī ikvienai citai viņš vēl dzīvot savā zemē un savā valstī.

Mīlestība sniedz atbildi visiem svarīgākiem jautājumiem. Nācionālists rūpējas ne tikai, lai Latvija būtu latviska. Nācionālistam valsts nav slaucama govs, viņš dzīvo tikumīgi, neapzog tautiešus, nepiegāna savu zemi un tautiešiem piedāvā labākus, lētākus un noderīgākus pakalpojumus un preces nekā sveštautieši, nevis plēš tautietim otru ādu un uzspiež savu preci, saucot, ka vietējais jāatbalsta.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: