140 vārdu: Saūda Amerika


Starptautiskā enerģētikas aģentūra publicējusi pasaules enerģētikas apskatu. ~10 gadu laikā AAV apsteigs Arabiju, kļūstot pasaules lielākā naftas ieguvēja. Jo pietiekamas cenas un privātas uzņēmības dzīta technikas attīstība — līmeniski urbumi, kurināmā ieguve no slānekļa — kopš 2005.g. izraisījusi īstu gāzes un naftas revolūciju. Gāzes un naftas ieguve AAV augusi par 1/4, un tas tikai sākums. Revolūcija izplatās, un Latvijas Republikas 2.gadsimtā mēs peldēsim lētā enerģijā.

Būs arī zaudētāji. Putina Krievijai zudīs ieņēmumi un kaimiņvalstu šantāžas iespējas. Izputēs “zaļās” un “atjaunojamās” enerģijas parazīti. Izgāzīsies pasaules gala — resursu izsīkšanas — sludinātāji. Jo resursi nemaz nevar izsīkt — zinātnes attīstības un pieprasījuma un piedāvājuma likuma dēļ. Naftas aritmētika ir tāda:

  1. 1980.g. pasaules krājumi bija 642mld barelu;
  2. 1980.—2008.g. tika iegūti 668mld barelu;
  3. 2009.g. pāri palicis bija 1342mld barelu.

Nafta neizsīks. Naftas laikmets gan beigsies. Tāpat kā beidzās akmens laikmets. Ne jau akmeņu izsīkšanas dēļ.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: , , . 1 Comment »

Viena atbilde to “140 vārdu: Saūda Amerika”

  1. Jānis Says:

    Man reiz pasniedzēja jautāja, kāpēc es esmu tik liels optimists par Pasaules ekonomiku, es atbildēju, es neesmu, Jūs esat optimiste, ja domājat, ka tiksim no šī patērētāju vāveres riteņa ārā. Diemžēl es tev piekrītu, tikai tur nekā laba nav. Daudzi pētnieki izsaka bažas par okeānu paskābinšānos CO2 koncentrācijas pieauguma dēļ. Ir arī daudzi citi iemesli.

    Nevajag jaukt pseido uzņēmējus, kas izmantojot politisko ietekmi veido mākslīgu uzcenojumu un normālu atbalstu. Atbalsts atomenerģētikai ir bijis daudz lielāks nekā tām pašām vēja elektrostacijām, kas normālos apstākļos ir konkurētspējīgas.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: