140 vārdu: Kremļa piena kombināts


Food unionKad uzzināju, ka Rīgas piena kombināts un “Valmieras piens” nonācis Krievijas rokās, pārstāju pirkt šo preces. Šodien “LA” apstiprināja, ka neesmu alojies. Avīzē iespiests reklāmraksts, kas ir tipisks Kremļa informācijas kaŗa un “maigās varas” uzspiešanas paraugs. Atgādinu, ka SPRS, Krievijas, Putina režīma un viņa paša cildināšana ir viens no galveniem latviešu smadzeņu skalošanas virzieniem.

Lūk, izvilkumi no nevainīga raksta “Veido sadarbību ar Krievijas piensaimniekiem”:

“Krievu cilvēku atsaucība mani nepārsteidza, tomēr biju ļoti pārsteigta par kārtību tajās fermās, kur ciemojāmies. Kā baznīcā. Augsti vērtēju arī Krievijas darbinieku profesionālo attieksmi pret darbu. Agrāk kaimiņvalsts fermās to raksturoja vienaldzība un paviršība. Un vēl – mums Latgalē darbam fermās ir grūti atrast labus darbiniekus, tāpēc pārsteidza gados jaunie Krievijas fermu darbinieki un speciālisti,” spilgtākos brauciena iespaidus atceras a/s “LIS Latgale” valdes priekšsēdētāja Valentīna Sarkane.

“Mums parādīja divas lielās saimniecības, un, godīgi sakot, pārņēma mazvērtības komplekss – vienā saimniecībā bija 70 000, bet otrā 30 000 hektāri zemes,” par Krievijas melnzemes joslā redzēto piebilst SIA “Kalnāji” valdes priekšsēdētājs Vladislavs Butāns. Viņš teic, ka Krievijas fermās pienu slauc ar modernām slaukšanas iekārtām un lauku darbiem izmanto “John Deere”, “Case” un citu rietumvalstīs atzītu zīmolu lauksaimniecības tehniku.

Vidējais izslaukums “Food Union” akcionāram Andrejam Beshmeļņickim piederošajā 1200 govju ganāmpulkā pārsniedz 7000 kg no govs, bet Krievijas–Vācijas kopuzņēmuma “Ekoniva” fermā, ko arī apskatīja Latvijas piena ražotāji un kur mājvieta ir 10 000 govīm, – 8000 kg no govs.

Normunds Kalniņš, SIA “Sidgunda-2” valdes priekšsēdētājs: “Redzējām, ka Krievijā darbojas federālā programma cilvēku noturēšanai laukos – tiek būvēti bērnudārzi un citi sociālie objekti. Valsts atbalsta ieguldījumus lielfermu būvniecībā. Arī algas mūsu Latvijas līmeņa speciālistiem Krievijā ir augstākas nekā mūsu valstī. Mums būtu jāmācās arī vietējo pašvaldību attieksme pret ceļiem.” N. Kalniņš teic, ka pēc redzētā Krievijā viņš uzskata – kaimiņvalsts piena ražošanā patlaban ir apsteigusi Latviju par aptuveni pieciem gadiem.

Braucienā uz Krieviju piedalījušies saimnieki atzina, ka Krievijā viņi nebija bijuši vairākus desmitus gadu, tāpēc pārsteidzis redzētais Maskavā – tā kļuvusi par eiropeisku pilsētu.

Piens, piens, un pa vidu — cik brīnišķa dzīve tagad Krievijā. Un cik brīnišķi cilvēki pie varas, kas valsti iecēluši saulītē. Pilnīgi vai žēl metas, ka Latvija bija tāda jukusi avs, kas priekš pārdesmit gadiem no sava piecpadsmit galvu ganāmpulka noklīda. Un to publicē laikraksts, kas sevi dēvē par nācionāli konservātīvu. Bet paldies — “Food Union” (“Mana saime”, “Rasa”, “Limbažu piens”, “Lāse”, “Lakto”, “Ekselence”, “Pols”, “Tio”) pelnīti ierindojies blakus “Daugavai”, “Elkor” un “Mego” sarakstā, bez kā labāk iztikt.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: , . 2 Comments »

2 Atbildes to “140 vārdu: Kremļa piena kombināts”

  1. WWW Says:

    Lēta propagandas šļura. Esmu Krievijā dzīvojis un man smiekls nak par tādu izrādīšanos. Noskatieties Youtube dokumentālās filmas “Хлебный день” un “Колея” un tad runājiet par “civilizēto” impēriju, kurā gada laika tiek izlakti miljardi litru vodkas.

  2. Anonīms Says:

    Ja rādās, tad jāārstējas. Stulbāku redzējumu nevaretu iedomāties. Ritvar, ātri pie ārsta!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: