140 vārdu: CVK iesniegtais likumprojekts “Grozījumi Pilsonības likumā”


Šodien Centrālā vēlēšanu komisija ar sešām balsīm par (P.Dzalbe, AT; K.Kamradzis, V; es, NA; S.Sproģe, RP/LPS; L.Skaburska, BD; Dz.Kusiņa, ZZS), divām pret (A.Maļcevs, SC; I.Gruziņa, RP), vienam atturoties (priekšsēdētājs A.Cimdars), nolēma tai iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pilsonības likumā”, kas paredzēja automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem, nenodot parakstu vākšanai. Kāpēc, lieliski pamatoja Augstākās tiesas pārstāvis Pēteris Dzalbe. Pārējiem  piebilstama atlika krietni mazāk. Pilns lēmums — ar konstatējošo daļu un secinājumiem — drīz būs publiski pieejams, pagaidām var iepazīties ar atzinumiem par projektu. Lai arī balsoju par nenodošanu parakstu vākšanai, neslēpu savas lielākās bažas:

Kādi varētu būt lielākie riski, ja mēs nolemjam nenodot parakstu vākšanai? Proti, var pienākt laiks, kad prasību, lai projekts būtu pilnīgi izstrādāts, izmantos, lai tautai liegtu viedokli izteikt kādās lietās, kas būtu nepatīkamas varas turētājiem — līdzīgi kā tas šobrīd ar maķenīt citiem paņēmieniem notiek attiecībā uz atteikšanos no lata.

Ceru, draudi nepiepildīsies.

Advertisements
Publicēts Uncategorized. Birkas: , , . 1 Comment »

Viena atbilde to “140 vārdu: CVK iesniegtais likumprojekts “Grozījumi Pilsonības likumā””

  1. Osis Says:

    Ielikšu šeit komentāru, ko ierakstīju VL lapā:

    Saprotu, ka riskēju uz sevi “izsaukt uguni”, bet tomēr uzskatu, ka referendumam bija jānotiek. Par projektu parakstījās pietiekams skaits pilsoņu, lai tas notiktu. Cits jautājums – kā šie pilsoņi tika pie pilsoņu tiesībām, bet ja reiz tiem tādas ir, tad tur mainīt neko nevar. Nevienam nevar atņemt pilsoņa tiesības – tas ir viens no demokrātiskas valsts pamatprincipiem.

    Šādā aspektā skatoties, uzskatu, ka “negrozāmais Satversmes kodols” arī ir prettiesiska iniciatīva, jo tauta – pilsoņu kopums ir suverēns, t.i. tai ir vara grozīt pilnīgi jebko. Latvijas tauta ir tiesīga likvidēt Latvijas suverenitāti – šādas tiesības tai izriet no principa, ka tā ir Latvijas noteicēja.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: