140 zīmju: visas acis uz Ukrainu


Ukrainas vēlēšanu kartePar Somiju un Lietuvu viss skaidrs, un nu visas acis uz Ukrainu. Problēma tik, ka, skaties, cik gribi, tik un tā nekā nerāda: oficiālos vēlēšanu iznākumus internetos brīžam rāda pēc ilgas gaidīšanas, brīžam nerāda vispār.

Pagaidām apkopots 61,1% iecirkņu, un iznākums ir: Reģionu partija 34,2%, “Tēvzeme” 22,5%, komūnisti 14,7%, UDAR 13,0%, “Brīvība” 8,7%. Salīdzinot ar prognozēm, vairāk “Brīvībai” un RP, bet mazāk UDAR. Tiesa, vairāk apkopots austrumos un dienvidos, tā ka oranžie (T+UDAR+B) vēl augs. Vai aizvilks līdz balsojušo aptaujām, grūti spriest.  Vēlētāju aktīvitāte izskatās labvēlīga oranžiem. Zinot iepriekšējo pieredzi, jājautā arī, vai un cik viltots. To šobrīd grūti noteikt.  Un lielākais nezināmais: vienmandāta apgabalos ievēlētie.  Jo te ar vēlēšanu iznākumu noskaidrošanu vēl nekas nebeidzas. Kam piesliesies desmitiem bezpartejisko un sīkpartiju pārstāvju, vai reģionāļiem izdosies dabūt tos pietiekamā skaitā savam vairākumam, nav zināms. Tā ka joprojām — visas acis uz Ukrainu.

Advertisements

Viena atbilde to “140 zīmju: visas acis uz Ukrainu”

  1. ritvars Says:

    Nekārtos Ukrainas CVK vietne, būtu uzreiz paguvis aplēst, ka Reģionu partijas pārsvars vienmandāta apgabalos ir vairāk nekā pietiekams, lai atsvērtu zaudējumu proporcionālā daļā.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: