140 vārdu: kam tautība acīs cērt


Šodien Saeima sprieda, vai ļaut cilvēkiem, kas to vēlas, pasē norādīt savu tautību, kas kopš aprīļa ir aizliegts. Ar 39 balsīm par, 38 pret, 4 atturoties, tautības norādīšanu noraidīja. Par balsoja NA, ZZS, olšteinieši, daļa “Vienotības”, pāris RP; pret bija SC, RP, daļa “Vienotības”.

Varētu šķist, kam gan kaitē tāds ieraksts — gribi, raksti, negribi, neraksti. Bet kaitē gan, turklāt uzreiz divām lietām, kā tas bija labi redzams Saeimas debatēs.

Pirmkārt, kaitē Latvijas pārkrievošanai. 2011.g. tautskaite apliecinājusi, ka pārtautošana Latvijā notiek krievu virzienā, it īpaši no mazākām tautām, tāpēc jebkāda tautības apziņas stiprināšana (arī brīvprātīga pases ieraksta veidā) tam traucē.

Otrkārt, kaitē kosmopolītismam, kas neapvaldītas baudkāres apmierināšanas labā cenšas iznīdēt visu, kas rada saistības, pienākumus un atbildību: ģimeni, ticību, pat dzimumu — un arī tautību. Galvenais šķērslis kosmopolītiem Latvijā šobrīd ir latviešu tautības apziņa, tāpēc svešais cirvis meklē katru sakni, ko nocirst.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: