Balsošana mājās — grupās pa desmit


Priekš nobalsošanas par krievu valsts valodu vēlēšanu komisiju seminārā saderēju ar Centrālās vēlēšanu komisijas kolēģi Kārli, vai kādā Rīgas iecirknī apkalpos precīzi 1 balsotāju ārpus iecirkņa. 2011.g. Saeimas vēlēšanās tādu iecirkņu bija 2 (no 158), taču nobalsošanā tomēr tāda nebija neviena, un es dabūju nest Kārlim lielo kvasa ampulu.

Šo atcerējos, kad tagad internetos uzgāju Krievijas iecirkņu sadalījuma grafiku pēc atrašanās vietās balsojušo vēlētāju skaita. Un nolēmu pārbaudīt, kāds ir sadalījums Latvijā. Lūk, 2011.g. Saeimas vēlēšanas:

Iecirkņu skaits pēc balsotāju skaita atrašanās vietā

Līmeniskā ass — balsotāju skaits to atrašanās vietā,
stateniskā ass — iecirkņu skaits

Bija arī iecirkņi, kas apkalpoja vēl vairāk vēlētāju atrašanās vietā (īpaši slimnīcās, pansionātos un cietumos), taču vilkt grafiku līdz 1765 (iecirknis, kas apkalpoja Rīgas cietumus) nav jēgas. Sadalījuma būtība redzama, un zobiņi, ko rada pamazs iecirkņu skaits (jā, Latvijas 950 iecirkņu šim grafikam ir pamaz), to netraucē ievērot.

Bet, lūk, Krievijas iecirkņu sadalījums:

Krievijas iecirkņu sadalījums pēc balsotāju skaita atrašanās vietā

Sadalījums līdzīgs, daudzkārt lielāka iecirkņu skaita dēļ zobiņi sīkāki… Bet pag! Zobiņi palecas uz augšu apaļos skaitļos — 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80! It kā vēlētāji būtu sazvērējušies saukt urnu uz mājām grupās pa 10: deviņi kaimiņi jau izsaukuši, tad arī man jāpiesakās, kaut nebiju gribējis; divdesmit kaimiņu pieteikušies — nē, pasarg dies, divdesmit pirmam būt!

Zili brīnumi? Dzelžaina staļiniski putiniska disciplīna? Vai tomēr cilvēka patika pret apaļiem skaitļiem, kas nav sveša arī vēlēšanu viltotājiem — jo zobiņi parādās arī citādos apaļos skaitļos

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: