Jauna jauka pasēdētava Teikā — “Vīna un gaismas ieleja”


PĒC PĀRIS GADIEM: Ieleja slēgta 2014.g. 2.novembrī.

No kādas paziņas rakstītā internetos uzzināju, ka samērā netālu no manis — Biķernieku ielā 42 — nule vaļā vērta jauna pasēdētava “Vīna un gaismas ieleja”. Pameklējot internetos, atradu, ka tiek piedāvāts vīns, kafija un gaismekļi. Tā kā Teikā pasēdētavu nebūt nav pārpilnība, nolēmu kādu vakaru aiziet iepazīties tuvāk, kaut vīna nedzeŗu, kafijas parasti nedzeŗu un lampas tuvākā laikā neesmu iecerējis pirkt. Nu esmu to izdarījis un varu ziņot iespaidus un atzinumus.

Iestāde ir tieši blakus “TUF” autocentram — pirmā blakusmāja centra virzienā. Kustoties pa Biķernieku ielu, jau pa gabalu var viegli pamanīt “Illy” kafijas karogu:

"Illy" kafijas karogs

Pie vārtiņiem izlikta tāfele ar uzrakstu: “Te ir labs vīns.” Ieejot pa vārtiņiem, betona bruģa celiņš ved uz mazu māju patīkami kopta dārza dziļumā. “Ieleja” tiešām ir ielejā, jo Biķernieku iela ir augstāk par apkārtējiem īpašumiem. Labai celiņa pusei ir daži pakāpieni, bet kreisā ir vienkārši slīpa. Varbūt tā domāta ratiņiem, tak izskatās par šauru tiem. Pārbaudījis gan neesmu. Pēc dažiem mirkļiem jau klāt māja:

"Vīna un gaismas ieleja"

Kad ieiet iekšā, tieši pretī ir bāra lete. Paskatoties pa kreisi, paveŗas vīna arsenāls, no kuŗa gan es nekā nejēdzu:

Vīna arsenāls

Skats pa labi — sēžamistaba un aiz tās vēl viena:

"Vīna un gaismas ieleja"

Paņēmis kapučīno par Ls1,40, lūdzu saimnieku, pajaunu puisi, pastāstīt par iestādi, un viņš laipni piekrita. Doma radusies šogad agrā pavasarī, šīs ir viņa dzimtas mājas — vecvectēva uzceltas 1929.g. Iestādes būtība un sūtība izraudzīta pēc ārzemju pasēdētavu parauga un esot saimnieka hobijs. Kad saruna un kapučīno bija galā (bija labs!), devos prom. Ejot ārā, skats krita uz riteņu novietošanas restītēm pie ieejas. Tas, kas tās novietojis, laikam pārāk bieži ar divriteni nebraukā, jo restītes der vien, lai ieliktu tajās priekšējo riteni un velosipēds neapgāztos, bet kārtīgai pieslēgšanai ne.

Pārnācis mājās, parakājos pa internetiem un atradu vēl šo to. Saimnieku sauc Jānis Lapiņš, dzimis 1984.g., līdz šim apgādājis cilvēkus ar lampām, logiem un durvīm. Pērn iesaistījies Zatlera partijā, ziedojis vērā liekamu summu, kandidējis Saeimas vēlēšanās ar atzīstamām sekmēm, bet nu, kā izskatās, ir pie Olšteina aizgājējiem. Un salicis foto, kuŗus atļaujos izmantot.

Jāatzīst, biežs “Ielejas” klients nebūšu, jo, kā jau teicu, vīna nedzeŗu, kafijas parasti nedzeŗu un lampas tuvākā laikā neesmu iecerējis pirkt — un cenas nepavisam nav neatvairāmas. Taču gaisotne un iekārtojums gan pagalam jauks, un Jānis pelna cieņu par uzņēmību un nedzīvošanu uz nodokļu maksātāju rēķina. Vai “Ieleja” būs prieka vai bēdu leja, noteiksim mēs, pilsoņi, paši, balsojot ar savu maciņu — iegriežoties vai ejot tai gaŗām. Varu vien labprāt ieteikt ikvienam, kam gadās uz Teikas pusi būt, vismaz vienreiz iegriezties un pašam novērtēt, vai vērts nākt arī otrreiz. Hmm, nepievērsu gan uzmanību, kur var mašīnu atstāt. Varbūt turpat ielas malā.

"Vīna un gaismas ieleja"

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: