Vilks rāvis tos grieķus


Andris Vilks. Foto: Latvijas radio

Andris Vilks. Foto: Latvijas radio

Esmu jau iepriekš rakstījis, ka eira ir caurcaurēm polītisks projekts, kur saimniecības un finanču apsvērumi netiek likti vērā, tāpēc eiru stutēs līdz pēdējam. Protams, reiz tas pēdējais pienāks un būs nepatīkamāks nekā tad, ja būtu ļauts pienākt agrāk, bet, kā jau teicu, to attālinās, cik varēs.

Tāpēc tādi pačalojumi kā šodien “LA” par guldeņmarku ir un paliks tikai pačalojumi, jo eiropistiem palaist kādu valsti brīvībā no Zonas būtu tas pats, kas Gorbačovam atzīt Lietuvas neatkarību. Tomēr cilvēka dabas likumi, kā jau dabas likumi, ir pārāki par cilvēku izdotiem likumiem, un pamazām to sāk apjaust arī polītiskā elite. Arī Latvijā. Šorīt Latvijas radio bija intervija ar finanču ministru Andri Vilku. Noklausīšanās un uzmanības pievēršanas vērta intervija. Svarīgākais varētu būt šis Vilka teiktais:

Nav ko lolot ilūziju, ka Grieķiju var noturēt eiro zonā. Es domāju, jāatrod pēc iespējas ātrāk veids, kā viņu izlikt pēc iespējas nesāpīgāk ārā no eiro zonas. .. Jo ātrāk, jo labāk. .. Mēs esam izgājuši — Latvija, Baltijas valstis izgāja no PSRS rubļa zonas, mēs to zinām, mēs varam palīdzēt.

Kāpēc tas ir svarīgi? Jo Vilks smagi noziedzas pret ES, turklāt pat dubultā. Pirmkārt, vēršas pret vissvētāko — eirozonas neaizskaŗamību. Otrkārt, pielīdzina Eiropas Savienību SPRS. Un Vilks nav nekāds savdabis vācu finanču zinātnieks.

Īstenībā ir arī treškārt. Citātus neminēšu, klausieties paši, bet vairākkārt intervijā Vilks attiecībā uz krizes cēloņiem piemin mentālitāti. Un tas noziegums pret politkorektumu un multikultūrālismu — atzīt, ka cilvēks pieder tautai un tautai ir sava mentālitāte.

Tomēr, pateicis A, Vilks vēl nespēj pateikt B. Intervijas beigās, jautāts, kā tad paliek ar lata atmešanu, Vilks braši tur eiropistu līniju, ka eira jāievieš pēc pusotra gada:

Tur nav variantu. Vai eirozona būs mazāka vai lielāka, mūsu pamats ir, kā es minēju, šīs te Beniluksa valstis, Vācija, Skandināvija. Mums nav citas izejas, mums ir jābūt zem šī te vairoga.

Jāatzīst, Skandināvijas pieminēšana mani maķenīt samulsināja. Jo nevienā Skandināvijas valstī eiras nav — katrai ir sava krona. Pat, ja pieņem, ka Vilks patiesībā domājis Ziemeļvalstis, arī tad vienīgi somi šobrīd atteikušies no savas naudas, toties zviedri un dāņi nobalsojuši saglabāt patstāvību šai jomā, bet norvēģi, fēri un īslandieši vispār iztiek bez tādas ES. Jā, Skandināvija (un Ziemeļvalstis) ir labs pamats un piemērs, kam sekot ES lietās.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: