Atbilde @Peerkona_meita: ogļskābā gāze IR augu maizīte


Sākumā bija mans čivinājums par CO2 svētību augiem un vispār dzīvībai:

Ritvara čivinājums

Baiba atbildēja:

Baibas čivinājums

Atbildei ar 140 zīmēm nepietiek, tāpēc rakstu te.

Vispirms pateicos par atsaukšanos un atzīstos, ka uzķēros uz āķa — noskatījos tās 10′ divreiz un tagad, kad esmu kļuvis gudrāks divreiz, varu šo to atbildēt.

Nav jābūt agronomam, lai saprastu, ka augu ražu ietekmē ne tikai CO2 daudzums gaisā, bet arī viss kas cits — siltums, mitrums, augsne, mēslojums utt. Un faktisko ražību noteic augam visnelabvēlīgākais faktors: viss pārējais var būt ideāli, bet, ja kaut kā trūks vai būs par daudz, tas būs izšķirīgi. Video krievu pētnieks skaidri pateica — neraža ir sausuma dēļ. CO2 koncentrācijai ar to nav nekāda sakara. Bet līdzīgos apstākļos labāk augs tie gurķikartupeļi, melones, salāti, tomāti un lielum liels vairums pārējo lakstu un koku, kam gaisā būs vairāk CO2, ar ko baŗoties. Jo Zemes augi tā dara — Saules gaismā ēd ogļskābo gāzi un laiž gaisā skābekļa gāzītes izmešus. Fotosinteze, vai ziniet. Dzīvības pamats. Starp citu, lielum lielu daļu laika Zemes dzīvība baudījusi daudzkārt augstāku CO2 saturu nekā pašlaik:

CO2 un temperātūra 

Pat desmitkārt augstāka CO2 koncentrācija gaisā nekad nav izraisījusi katastrofālu globālu sasilšanu vai traucējusi leduslaikmetam, bet šoreiz par to plašāk neizteikšos. Piebildīšu vien, ka vietām siltumnīcu saimniecībā īpaši bagātina gaisu ar CO2, lai augi nebūtu badā un augtu griezdamies. Un arī brīvā dabā Afrika apzaļumojas.

Tā ka, apkopojot par ogļskābo gāzi un augiem — CO2 IR augu barība. Manā laikā to mācīja 5.klasē botānikā.

Vai ogļskābā gāze izraisa siltumnīcas efektu un globālu sasilšanu? Kopā ar ūdens tvaikiem un citām, vājākām siltumnīcas efekta gāzēm — jau ir izraisījusi, tāpēc mēs uz Zemes varam baudīt +15, nevis -18 grādu caurmēru. Vai CO2 laišana atpakaļ atmosfairā (jo no kurienes tad ogleklis oglēs ticis) kaut ko būtisko maina vai mainīs? Nē. Tas ir tāpat kā ar sienu — pietiek vienu ķieģeļu kārtu, lai gaisma nespīdētu cauri. Otra ķieģeļu kārta nekā nemainīs. Ja kādā spektra daļā kāda gāze uzsūc 99% siltuma, tad, dubultojot gāzes koncentrāciju, papildus iegūsim tikai 99% no atlikušā 1%, proti, pagalam niecīgu daudzumu. To sauc par logaritmisku iedarbību, un siltumnīcas efekta gāzēm tikpat kā viss efekts jau ir noticis.

Kas attiecas uz to 10′ video, tas diemžēl atgremo lētu globālās sasilšanas propagandu. Kā gadās kādi skarbāki laikapstākļi, tos piedēvē globālai sasilšanai — karsta vasara Krievijā, plūdi Pakistānā, Aiovā utt. — viss sliktais globālās sasilšanas izraisīts, un globālā sasilšana izraisa tikai sliktas lietas. Jāatzīst, divi mēneši silta laika 2010.g. man patika daudz labāk par tagadējo zaļo ziemu, tik žēl, ka tāda jauka vasara gadās vien reizi deviņos gados. Jā, gadās, pilnīgi dabiski gadās.

Te vietā pieminēt laikapstākļu un klimata saistību. Laikpastākļi, vienalga, cik ekstrēmi vai rāmi, nav klimats. Klimats ir ilggadīgs laikapstākļu režīms. Tāpēc neviens godīgs zinātnieks nepiedēvēs karstu vasaru, stipru viesuļvētru vai citus laikapstākļus klimatam vai tā pārmaiņām.

Vēl viens globālās sasilšanas krāpšanas veids ir apgalvot, it kā ekstrēmi laikpastākļi kļūtu biežāki un negantāki. Nav tiesa. Lūk, viesuļvētru biežuma un stipruma uzskaite:

Viesuļvētru biežums

Viesuļvētru stiprums

Cits globālās sasilšanas kurinātāju paņēmiens, kas izmantots video, ir nomelnot citādi domājošos, saucot tos par “noliedzējiem” — lai sabiedrības apziņā pielīdzinātu holokausta noliedzējiem. Paradoksāli — lai cilvēku pasludinātu par klimata pārmaiņu noliedzēju, pietiek viņam apzināties, ka klimats mūžam mainījies un mainīsies, lai ko mēs darītu vai nedarītu. Video “noliedzēju” būšana nonāk līdz absurdam, un tiek runāts jau par “klimata noliedzējiem”. Es atvainojos, kā kas tāds vispār iespējams?!

Tāpat video ir spilgti izteikts “PlayStation” klimatoloģijas paraugs. Proti, globālo sasilšanu, kas nav atrodama uz Zemes, rada ar pasaules gala datormodeļiem — 2039.g. karstums būs ikdienišķa lieta, 2035.g. Himalaju ledāji būs izkusuši, 2100.g. vispār miljardiem cilvēku dzīvošana būs apšaubāma utt. Starp citu, dažiem pareģojumiem jau termiņš pienācis: Lielbritānijai jau būtu jābūt ziemā bez sniega, bet šogad rudens saulstāvjos Ziemeļu Ledus okeānam būtu jābūt brīvam no ledus. Šiem modeļiem, kas darbojas pēc MIMĀ principa (mēsli iekšā, mēsli ārā), nav nekā kopīga ar zinātni — tā balstās eksperimentos un to atkārtojamībā. Piemēram, attiecībā uz rīsu ražību un temperātūru video baida, ka augstākā temperātūrā draud bads. Tas nekas, ka novērojumi rāda pavisam citu ainu:

Temperātūra un rīsu ražība

Temperātūra (gada caurmērs pret 1951—1980 caurmēru, NASA Godārda Kosmosa izpētes institūta dati, kreisā ass) un rīsu ražība (FAO dati, labā ass)

Attiecībā uz klimatu zinātne ir meteostaciju, gaisa zonžu un Zemes pavadoņu mērījumi. Un tie rāda, ka globālā sasilšana beigusies priekš 14 gadiem (labi, 1998.g. bija liels Elninjo. Ja arī to atmet, tad  tik un tā šai gadsimtā globālās sasilšanas nav bijis):

Temperātūra

NASA Godārda Kosmosa izpētes institūta dati

Un kas no tā mainījies? Vienīgais — globālās sasilšana pārdēvēta par klimata pārmaiņām (jo nekādas sasilšanas vairs nav), bet četrgalvainais zaļais pūķis joprojām šiverē pa pilsoņu makiem — zinātnieki, kas pēta globālo sasilšanu; vides aizstāvji, kas cīnās pret globālo sasilšanu; uzņēmēji, kas ražo “videi draudzīgus” globālās sasilšanas pretlīdzekļus; polītiķi, kas pavēl pilsoņiem, kā dzīvot zaļi, un dala tiem atņemtu naudu. Cik gadiem bez globālās sasilšanas jāpaiet, lai krāpšana beidzot beigtos? Ar 14 gadiem acīmredzot nav gana.

3 Atbildes to “Atbilde @Peerkona_meita: ogļskābā gāze IR augu maizīte”

 1. Oskars Says:

  Smieklīgi, ka kaut kāda “random” baiba aicina Tevi kļūt gudrākam ģeogrāfijā, skatoties YouTube video. 🙂 Bet ja nopietni – globālās sasilšanas ticīgie ir tikpat sazombēti kā evolucionisti, žīdu sazvērestību kalēji u.tml., diemžēl tur būs grūti ko mainīt.

  • ritvars Says:

   Baibas nenoniecini. Baiba ir laba. Sazombētiem es tik laika netērētu.

  • Oto Says:

   Oskar, ironiski, bet tieši evolūcijas noliedzēji ir tie sazombētie. Evolucionistiem tieši otrādi ir atvērts skats uz notiekošo un jauniem atklājumiem.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: