Bērnudārzs vai pesteļu kantoris?


Bērnudārzs "Spodrītis". Baibas Poles fotoPa gaŗajām brīvdienām biju laukos un tur iepazinos, ko raksta rajona avīze. Un nebija jāviļas. Veselos divos numuros aprakstīti notikumi bērnudārzā “Spodrītis” (kā noprotu, samērā lepnā iestādē). Atļaušos citēt spilgtākos izvilkumus:

..aizvadītā gada 19.decembrī bērnudārzā ticis konstatēts, ka uz mēbelēm — gultiņām, skapīšiem, galdiem — ir izsmidzināta nezināmas izcelsmes balta, pulverveida viela. tas noticis gandrīz visās grupu telpās, kabinetos un arī koplietošaans telpās. Tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, lai noskaidrotu, kas atgadījies.

Ticis konstatēts, ka iestādes vadītāja Inta Basankoviča patvaļīgi veikusi ļauno garu atbaidīšanas rituālu, izsmidzinot sāls šķīdumu visās telpās. ..

..Kādu brīdi runas par atgadījumu pieklusušas, jo iestādes vadītāja ilgu laiku bija slima, bet aprīlī atkal ir atgriezusies darbā un turpina strādāt, it kā nekas nebūtu noticis. ..

..Pēc nedēļas nogales brīvdienām kādai no darbiniecēm ir likts tīrīt traipus uz mēbelēm un telpu sienām. Viņa atteikusies to darīt, kamēr nav noskaidrots, kas un kādas izcelsmes viela tos radījusi. Tā vārds pa vārdam, un gadījums vērsās plašumā, līdz iesaistījās arī policija. ..

..Tomēr ir zināms, ka kolektīvā valda spriedze, par kuru darbinieki negrib plašāk runāt. To var arī saprast, jo neviens negrib tādēļ zaudēt darbu. ..

..Saistībā ar decembrī notikušo iestādes vadītāja INTA BASANKOVIČA skaidroja:

..decembrī interneta vietnē par sevi varēju izlasīt nepatīkamu, negatīvu informāciju. Tā aizskāra arī iestādi. Tas mani satrauca. Ar sirdi un dvēseli biju ieguldījusi darbu iestādes attīstībā, bet interneta vietnē viss izskatījās citādāk. Es to ļoti pārdzīvoju.

Daudzi lasa dziednieku un gaišreģu grāmatas. Biju izlasījusi Arvīda Jāņa Plauža grāmatu “Latvijas izcilākie dziednieki un gaišreģi”. Tas bija laiks, kad aura iestādē bija saspringta, nervoza. Tādēļ, vadoties pēc izlasītā grāmatā, pāņēmu vārāmo sāli, izšķīdināju to ūdenī un, izstaigājot visas telpas, izsmidzināju šķidrumu. ..

..Gunārs Kurlovičs (novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks — R.E.) akcentēja, ka notikums decembrī ir tikai viens gadījums. Šī atziņa mammas satrauca, un atskanēja pretjautājums, vai tikšot gaidīts vēl kāds atgadījums, lai notikušajam pievērstu pienācīgu vērību un tam sekotu rīcība.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: