Spilgts citāts


Egils Līcītis 16.novembŗa “Latvijas Avīzē”:

Vēl jau kosmopolīti iečīkstas, ka te gan ir garām palaista iespēja un nokavēts pavērsiena punkts (zināms, uz kurieni), neņemot brango vēlētāju pulku pārstāvošo krievvalodīgo partiju valdībā, taču pēc starpfinišā savāktiem 40 tūkstošiem parakstu daudzi no čīkstētājiem slēdz lūpas un sabrūk viena skaista leģenda, cik patriotiski, konstruktīvi un cik saskaņu alkstoši ir šie saskaņieši, kuri pēc Rīgas runča cits aiz cita parakstījušies, lai Latvijā krievu valoda būtu valsts valoda.

Te ir daudz teiku sacerēts, kā cittautieši esot apspiesti un aizskarti. Viss iespējamais ir neskaitāmas reizes atspēkots, taču acīmredzami par to jāatgādina vēl. Pirmā leģenda, ka krieviem Tautas frontes laikos daudz ko solījuši, viņi gājuši uz barikādēm, kur čumējis un mudžējis no cittautiešiem, bet pēc tam šie ļaudis nekrietni atgrūsti. Patiesībā Latvijā vienmēr bijis iespaidīgs skaits neatkarības un brīvības pretinieku, no iebraucējiem formējās darbaļaužu interfrontes kolonnas, politiski viņus pārstāvēja Augstākās padomes frakcija “Līdztiesība” ar trešdaļas AP deputātu spēku.

..

Kā pirms divdesmit gadiem, tā tagad šeit ir pārsimts tūkstoši ieceļotāju, kuru plānos, mazākais, ir apetīte pavairot savas politiskās tiesības plus krieviskās dzīves ērtības. Viņi pretojas visam latviskajam. Vēl viena teiksma skan, ka tiem, kuri te maksā nodokļus, pienākas saņemt visu ko pretī – ne tikai sociālos labumus. Atvainojiet, nekur nevienā valstī apstāklis, ka iebraucēji, viesstrādnieki, migranti, kolonisti, vienalga, kā tos dēvē, maksā nodokļus, nepaģēr viņu tiesības rīkot kārtību un rakstīt likumus pēc sava prāta un uzspiest noteikumus, kā dzīvot pamattautai.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: