Nācionālās apvienības plusi un svītrojumi


Kad papētītas partijas balsis, var ķerties ar pie kandidātiem. Vispirms jāatgādina, kāds ir kopskats: NA ir viens izteikts augstākā līmeņa līderis — Raivis Dzintars; Latgale ir agresīvākais apgabals svītrošanas ziņā; NA ir zemākie svītrojumi latviešu partiju vidū — vēlēšanās zatleriešiem bija zemāki, jo kandidāti vēl nebija pazīstami, tak var droši teikt, ka ZRP kopš vēlēšanām pacentusies, lai tas tā vairs nebūtu.

Ārkārtīgi ērts palīgs ir Centrālās vēlēšanu komisijas plusu un svītrojumu statistika, kur viss jau ir, atliek tik uzskatāmi parādīt. Un kā tad izskatās?

Kandidātu balsis 2011 NA

Redzams Raivja un citu pazīstamāko kandidātu slavas samēra momentuzņēmums 2011.g. 17.septembrī. Izteicama atzinība, ka NA pratusies piecus iecienītākos kandidātus salikt katru savā apgabalā, tādējādi maksimizējot balsu gūšanas potenciālu un minimizējot iekšēju sāncensību.

Svītrojumi, salīdzinot ar citām latviešu partijām, tiešām ir zemi — un pat mikroskopiski zemi, ja skatās, kuŗiem kandidātiem to bijis vairāk nekā plusu. Ja tomēr svītrojumos fraktāliski iedziļinās, šis tas tomēr ievērojams. Parādnieka uzvārds gada laikā kļuvis krāsaini slavens, un tas maksājis Hārdijam ievēlēšanu. Ilgstošas polītiskas darbības un plašākas pazīstamības cena ir lielāks vēlētāju pulks, kam tu neesi gluži mīlulis, un par to šais vēlēšanās varēja pārliecināties, piemēram, Dzintars Rasnačs un Aleksandrs Kiršteins. Arī Nācionālai apvienībai niknākie vēlētāji bijuši Latgalē. Un vēlētāji ir pavēsi pret māksliniekiem polītikā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: